„Aktualioji istorija“: Kas yra „juodoji archeologija“? (I) (video) (9)

Tomas Baranauskasir Saulius Poderis | alkas.lt nuotr.
Tomas Baranauskasir Saulius Poderis | alkas.lt nuotr.

Alko radijuje pradedama nauja laida „Aktualioji istorija“ bus skirta tiems istorijos siužetams, kurie aktualūs šiuolaikinei visuomenei – nuo istorijos ir kultūros paveldui neabejingų piliečių iki egzaminams besiruošiančių abiturientų. Laidą veda istorikas Tomas Baranauskas.

Pirmojoje „Aktualiosios istorijos“ laidoje restauratorius, gidas ir buvęs muziejininkas bei kolekcininkas Saulius Poderis pasakoja, kas yra „juodoji archeologija“, kaip veikia juodieji archeologai ir svarsto, kodėl taip ilgai kova su jais buvo neefektyvi. Pašnekovas, kaip buvęs kolekcininkas, yra asmeniškai susidūręs su šiuo reiškiniu bei atsakingų institucijų abejingumu viešai vykstančiai prekybai archeologiniais radiniais.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Kultūra, Kultūros paveldas | Žymos: , , , , , , , .

9 komentarai

  1. pumpudrickas:

    Klausau p. Poderio ir baisiuosi: “žinojau, mačiau, stebėjau tuos procesus, kurie vyksta”. Tai ar ponas nesuprato, kad daromas nusikaltimas ir jis yra nusikaltimo liudininkas? Nes mato, stebi, žino ir tyli. Ir kodėl prabilo tik tada, kai jau patį buvo įtraukusi šioji pelkė?

    • Saulius:

      Nes mato, stebi, žino ir tyli. – Gerb. pumpudricke, arba iki galo neišklausėte abiejų dalių, arba kažko nesupratote. Aliarmuojama buvo visais frontais ir ne vienerius metus, deja, problema iš mirties taško pajudėjo tik 2009m. kuomet buvo sugauti kasinėtojai Apuolėje. Beje, iki tol viskas buvo isismarkavę iki tiek, kad į prekybą niekas absoliučiai nekreipė jokio dėmesio, nors varpais skambinau ir aš, ir gavęs informaciją L.Tamulynas, bei kiti archeologai… per dešimtmetį nieko nedarant iš Lietuvos buvo išvežta dešimtys tūkstančių radinių, ir kas už tai atsakys? 1200 radinių pavyko išpirkti ir palikti Lietuvoje, dar apie 500 išpirkti iš užsienio aukcionų, antikvarų ir gražinti atgal, visi jie buvo priduoti teisėsaugai ir KPD, ir vietoj padėkos…- antrankiai, teismai, niekaip nepagrįstos konfiskacijos, sugriautas gyvenimas…

  2. Atgalinis pranešimas: „Aktualioji istorija“: Kas yra juodoji archeologija (II) (video) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė