Į Šiaulius 13-tą kartą grįžta Monmartro respublika (0)

Siauliai.lt nuotr.

Siauliai.lt nuotr.

Rugpjūčio 3–6 dienomis į Šiaulius nužengs prancūziška meilės dvasia. Kultūros centras „Laiptų galerija“ 13-tą kartą pakvies į renginį „Šiaulių Monmartro respublika“. Šįmet jis skirtas Šiaulių 780 metų jubiliejui, o jo šūkis – meilė. „Laiptų galerijos“ direktorė Janina Ališauskienė sako, kad jau pats Monmartras simbolizuoja laisvę, meilę, todėl šios vertybės plačiąja prasme ir bus ta ašis, apie kurią suksis visas pleneras.

Į šią šventę atvykti žada 28 dailininkai iš penkių šalių: Olandijos, Latvijos, Sirijos, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos. Pirmą kartą į renginį atvyks penki dailininkai, kiti – jau dalyvavę ankstesniais metais.

Festivalis prasidės rugpjūčio 3 d. 18 val. teatralizuotu atidarymu „Laiptų galerijoje“. Prancūziškas dainas atliks aktorė ir dainininkė Rasa Rapalytė, pasirodys grupė „Ritmas kitaip“ bus atidaryta grafiko Eduardo Juchnevičiaus kūrybos darbų paroda, prisistatys plenero dalyviai.

Kūrybinis procesas vyks „Laiptų galerijos“ sode, plenero tema – miesto spalvos. Paskutinę festivalio dieną kūrėjai persikels į Šiaulių bulvarą. Čia prie P. Višinskio paminklo vyks dailininkų pasirodymas.

Kūrybinio plenero metu sukurti darbai bus pristatomi 6 d. 17 val. „Laiptų galerijoje“ atidarytoje parodoje.

Šio plenero tikslas – ne tik kūryba, bet ir kultūrinis bendravimas, todėl menininkai lankysis ir kituose renginiuose. Rugpjūčio 6 d. 18 val. šv. Jurgio bažnyčioje koncertuos Valstybinis Vilniaus kvartetas ir solistas Liudas Mikalauskas. Kitą vakarą, tik jau 21 val., „Laiptų galerijoje“ vyks Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atlikėjų koncertas „Miuziklų MIXtūra“ .

Neatsiejama „Monmartro respublikos“ dalis – poezijos skaitymai. 6 d. prie „Žiburio“ knygyno Lietuvių poetų eiles skaitys Šiaulių valstybinio dramos teatro aktoriai Monika Šaltytė ir Juozas Bindokas, gros grupė „Auksa žovis“.

„Šiaulių Monmartro respublika – tradicinis, tačiau išskirtinis renginys. Noriu padėkoti rengėjams už sukurtą ilgametę tradiciją, kas iš tiesų nėra labai paprasta nuolat skubančiame pasaulyje. Pleneras unikalus ir tuo, kad autoriai kuria ne būsimų darbų eskizus, kaip įprasta, o užbaigtus darbus, kuriuos renginio pabaigoje eksponuoja parodoje“, – kalbėjo miesto mero pavaduotojas Stasys Tumėnas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė