Siekiantys sumažinti parašų skaičų referendumams rengti surinko tik 860 parašų… (13)

Siekiantys sumažinti parašų skaičų referendumams rengti surinko tik 860 parašų... | youtube.com stopkadras

Siekiantys sumažinti parašų skaičų referendumams rengti surinko tik 860 parašų… | youtube.com stopkadras

Balandžio 7 d. Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) užregistruota iniciatyvinė grupė privalomajam referendumui paskelbti dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 straipsnio pakeitimo įstatymo, š.m. liepos 14 d., pasibaigus įstatyme numatytam laikui rinkti parašus, VRK grąžino piliečių parašų rinkimų lapus. Pristatytuose lapuose buvo 860 piliečių parašų iš reikalingų 300 tūkstančių. Tai sudaro tik 0,29 procento reikalingų surinkti piliečių parašų.

Liepos 21 d. VRK posėdžio metu nuspręsta atmesti iniciatyvinės grupės reikalavimą paskelbti privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 9 straipsnio pakeitimo įstatymo.

Iniciatyvų, sumažinti piliečių parašų skaičių referendumams rengti, buvo ne viena, tačiau jos vis baigdavosi nesėkmingai. Paskutinis iniciatyvinės grupės bandymas pasižymėjo ypač mažu piliečių palaikančių šią iniciatyvą parašų skaičiumi.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad referendumo agitacijai iniciatyvinė grupė pasinaudojo ir galimybe nemokamai surengti debatus Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje, kurie susilaukė nemalonių atsiliepimų ir priekaištų dėl neapgalvotai švaistomų valstybės biudžeto lėšų, kurios sudarė apie 6 tūkstančius Eur.

VRK pažymi, kad iniciatyvinei grupei, kurios koordinatorius Vytautas Jurgis Kadžys, buvo išduota 12 000 piliečių parašų rinkimo lapų, tačiau iniciatyvinė grupė grąžino tik 42 pildytus piliečių parašų rinkimo lapus. Likusieji piliečių parašų rinkimo lapai buvo grąžinti tušti. Piliečių parašų rinkimo lapų spausdinimui buvo išleista 1 219,68 Eur valstybės biudžeto lėšų. Vieno dvipusės spaudos, numeruoto, atspausdinto, A3 formato lapo kaina – 0,10 Eur centų.

VRK atkreipia dėmesį, kad bet kuri iniciatyva, kaip ir minėtoji, valstybei kainuoja nemenkus pinigus, kadangi reikia atspausdinti parašų rinkimo lapus, užtikrinti agitacines laidas per nacionalinį transliuotoją. Esama situacija verčia galvoti apie piktnaudžiavimą, turint tikslą pasinaudoti referendumo laida. Todėl VRK svarsto siūlyti Seimui numatyti referendumo įstatymo pataisas, kuriose būtų numatyta, kad iniciatyvinei grupei nesurinkus 3-5 procentų reikalingų surinkti piliečių parašų, iniciatyvinė grupė privalėtų atlyginti patirtas išlaidas susijusias su referendumo agitacija.

Primename, kad parašų rinkimo vajų dėl referendumui surengti būtinų parašų skaičiaus sumažinimo ėmėsi rengti neformali signataro Zigmo Vaišvilos suburta „Birželio 3-osios“ grupė kartu su Lietuvos pensininkų partija.

Siekta, kad referendumui surengti būtinų piliečių parašų skaičius būtų sumažintas iki 100 000 parašų, vietoje dabar galiojančių 300 000. To pasiekti iniciatyvos rengėjai tikėjosi pateikę Seimui 50 000 Lietuvos piliečių parašų, teikdami svarstyti tokį Lietuvos Konstitucijos keitimą.

Žlugo ir kita minėtos iniciatyvinės grupės iniciatyva surinkti 50000 Lietuvos piliečių parašų dėl Seimo įpareigojimo svarstyti 2015 m. lapkričio 26 d. įstatymą „Dėl užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo“ pripažinimo negaliojančiu.  Šios iniciatyvos atstovais VRK buvo signataras Z. Vaišvila, o pagrindins koordinatoriu Giedrius Kochanka.

Parašų rinkėjai VRK gražino net neišpakuotų dėžių su parašų rinkimo lapais…

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė