Veisiejų regioninis parkas kviečia į talką (0)

Medvarlė | VSTT nuotr.

Medvarlė | VSTT nuotr.

Liepos 30–31 dienomis Veisiejų regioniniame parke vyks varliagyvių buveinių tvarkymo talka. Renginys prasidės šeštadienį 10 val. Veisiejų regioninio parko direkcijoje.

Dalyviai bus supažindinami su Veisiejų regioniniame parke esančiomis buveinėmis bei jų svarba ir nieko nelaukus bus kimbama į talką: pasiraitojus kelnių klešnes bus lipama į balas ir ravima. Raudami plačialapius švendrus, pjaudami balų pakraščiuose želiančius krūmus ir šalindami kitą augmeniją padėsite apsaugoti nuo užžėlimo balinio vėžlio, raudonpilvės kūmutės, skiauterėtojo tritono ir kitų retų balų gyventojų namus.

Nykstančios buveinės – didžiausia grėsmė Jūsų kaimynystėje gyvenančių retų roplių ir varliagyvių išlikimui. Nors nykstančių buveinių atkūrimui gamtosaugininkai deda milžiniškas pastangas, jos bus bevaisės, jei vietinė bendruomenė neprisidės prie buveinių išsaugojimo. Tam, kad balos neužželtų, ypač pirmaisiais metais po sutvarkymo (kol balos dugne įsitvirtina ilgalaikė augalinė danga), labai svarbu pašalinti užeinančius plačialapius švendrus (Typha latifolia), mat jie naujose ar atnaujintose balose, kur pašalinta nuolatinė augalinė danga, plinta itin agresyviai ir taip graso apželti visą balą.

O vakare vaišinsitės ant laužo gaminta vakariene. Kitą dieną susipažinsite su Estijoje ir Suomijoje vykdomomis varliagyvių apsaugos patirtimis ir vėl keliausite ravėti balų.

Šios talkos dėka pagerinsite sąlygas Veisiejų regioninio parko teritorijoje gyvenantiems varliagyviams ir prisidėsite prie retų rūšių išsaugojimo. Kviečiame prisijungti, juk kuo daugiau talkos – tuo varlėms geriau!

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė