Prasideda šiuolaikinio meno ir kvantinės fizikos paskaitos po atviru dangumi renginys „Yaga Gathering 2016“ (nuotraukos) (0)

šventės rengėjų nuotr.

šventės rengėjų nuotr.

Ketvirtadienį, liepos 28 dieną Varėnos rajone, Ežeraičio miške prie Spenglos ežero ir šaltinio prasideda renginys „Yaga Gathering 2016“. Penkias dienas truksiančiame renginyje (iki rugpjūčio 1 d.) po atviru dangumi vyks parodos, garso ir vaizdo pasirodymai, paskaitos, audioteatro spektakliai, skambės eksperimentinė muzika, – ir tai tik dalis naujos krypties pasirodymų, veiksiančių pirmą kartą pristatomoje renginio Koncepto scenoje.

Pasak Koncepto scenos globėjos, aktorės Eglės Valadkevičiūtės, šį kartą renginys ištrins bet kokias ribas ne tik tarp žanrų, bet ir tarp mokslo ir meno. „Juk tam, kad kažkas galėtų atlikti muzikinius kūrinius, pirmiausia reikėjo išrasti instrumentus ar techniką, kuria jie bus atliekami. Todėl šiais metais ne tik kalbėsime, klausysimės ir grožėsimės menu, festivalyje pristatysime ir praktiškai parodysime, ko reikia, kad menas gimtų ir koks didžiulis kelias nueinamas šiame kūrimo procese“, – sako scenos globėja.

Galimybė pamatyti ir sužinoti kaip gimsta menas

Visomis renginio dienomis veiksiančioje pop-up galerijoje po atviru dangumi bus pristatomi perspektyvių jaunųjų Lietuvos menininkų Rūtos Matulevičiūtės, Elenos Šimulynaitės, Ievos Terejevos, Vikos Pranaitytės darbai.

Dailininkai Elena Šimulynaitė ir Galintas Laurišas kurs paveikslus realiu laiku – visiems renginio svečiams bus suteikta galimybė pamatyti, kaip vyksta profesionalus dailės procesas. Elena Šimulynaitė tapo siurrealistinius, abstrakčius, kiek psichodelinius paveikslus. Galintas Laurišas, įkvėptas street art kultūros savo kūriniuose nagrinėja žmogaus gyvenimą dabartiniame pasaulyje. Pasak paties menininko, jo kūrinius įkvepia „sistema“, kuri tam tikra prasme kelia nerimą, priklausomybes, o šiuolaikinės technologijos atitolina žmogų nuo realybės.

Koncepto scenos paskaitų spektras šiemet itin platus – nuo Sibiro šamanizmo iki sudėtingų fizikos procesų. Paskaitą apie garso sintezatorius ves Mantas Mulokas. Jis supažindins kaip veikia garso sintezatoriai ir kokie procesai vyksta su garsu. Profesionalus muzikantas iš Australijos, gyvenęs, studijavęs ir dirbęs beveik visuose pasaulio žemynuose, Rysas Arčibaldis (Rees Archibald) skaitys paskaitą apie garso suvokimą pasaulio kultūrose.

Svečiai iš Austrijos Leo Betinelis (Leo Bettinelli) ir Nina Fountedakis pristatys neseniai patobulintą muzikinį instrumentą „LaserHarp“, kuris šiemet pelnė mokslinį apdovanojimą. O kvantinės fizikos ekspertas Vytenis Pranculis skaitys paskaitą intriguojančiu pavadinimu „Kvantinis šuolis jūsų fizikos suvokimui“.

Eksperimentinė muzika ir radijo teatras

Muzikinė Koncepto miestelio programa bus persipynusi su įvairiais garso pasirodymais. Praėjusiais metais didžiulio populiarumo sulaukusio radijo teatro „Bilietų nėra“ aktoriai į renginį atvyksta ir šiais metais. Aktorių trupė audio pasirodymas žadins klausytojų vaizduotę iš naujo atrasdama bei kurdama naujus audio teatro žanrus. Siekdami atgaivinti klausymo kultūrą ir surasti daugiau teatro ir garso meno sąsajų, menininkai muzikinių, režisūrinių bei performatyvių eksperimentų metu kuria audio atmosferą, kuri pasitelkdama garsines išraiškas netikėtai atskleidžia literatūrinės medžiagos turinį. „Bilietų Nėra“ audioteatro spektakliai glostys klausą bei jausmus klasikinę bei modernią literatūrą perpindami elektroniniais garsais.

Pasak E. Valadkevičiūtės, Koncepto scenoje naktimis skambės eksperimentinė elektroninė muzika. Tarp įdomiausių pasirodymų –  jaunų aktorių grupė „Whale sounds“, kursianti legendą apie vienišą banginį. O Iggi & DJ Saga aka MLDC projektas visus žmones kvies į improvizacinę Jam sesiją. Visiems puikiai pažįstamas reivo krikštatėvis DJ Saga su savo programa pasirodys ir pagrindinėje festivalio scenoje.

Vienas įdomiausių Koncepto scenos pasirodymų – audiovizualinio eksperimentinio/idm elektroninės muzikos atlikėjo ir kompozitoriaus „Number Eleven“ šou. Garsėjantis vizualizacijomis, reaguojančiomis į garsą bei sudėtingų ritminių kombinacijų pasirodymais atlikėjas festivalyje pristatys savo trečiąjį albumą „Protrusion“ kuriame viskas netikėtai pakrypsta į audringiausią chaosą per visą „Number Eleven„ kūrybos laikotarpį. Taip pat atlikėjas sugros kūrinius ir iš pirmųjų savo albumų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė