Nidoje vyksta „Burpilio“ regata (nuotraukos) (0)

Neringa.lt, S. Vaišvilaitės nuotr.

Neringa.lt, S. Vaišvilaitės nuotr.

Kuršių mariose ties Nida antradienio popietę, liepos 26 d., buvo galima stebėti tradicinių ir istorinių laivų regatą „Burpilis“. Pirmajame, Eduardui Jonušui atminti skirtame, regatos etape Kuršių marias skrodė aštuonios burvaltės – kurėnai ir venterinės valtys.

Regata siekiama pagerbti senuosius Kuršių marių laivus, o pats jos pavadinimas byloja mums apie kiekviename laive buvusį įrankį, skirtą bures vandeniu aplieti ir taip laivo greitį padidinti. Regatos pirmojo etapo metu šiuo įrankiu naudojosi E. Jonušo iniciatyva atkurto kurėno „Kuršis“ kapitonas Aurelijus Armonavičius.

Simboliška, kad pirmasis regatos etapas skirtas Kuršių nerijos senųjų gyventojų kuršininkų kultūrinio ir dvasinio palikimo gaivintojui Eduardui Jonušui atminti.

„Eduardas Jonušas buvo marių etnokultūros puoselėtojas, kuris pirmasis ėmėsi atkurti kurėną, tuomet ir prasidėjo senųjų laivų atgimimas. Šiuo etapu jam atiduodame pagarbą“, – Nidos uoste vykusio pirmojo etapo apdovanojimų metu kalbėjo Tradicinių ir istorinių laivų asociacijos pirmininkas Romualdas Adomavičius.

Pirmojo etapo dalyvius sveikino Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Dovydas Mikelis, pastebėjęs, kad gyvybę Kuršių marioms suteikianti regata pridėtinę vertė kuria visam regionui.

Pirmojo etapo Kurėnų klasės nugalėtojais tapo kurėno „Kuršis“ komanda, mažųjų laivų klasės – Kintų venterinė valtis, o greičiausiu regatos laivu – burinis ketas „Dangė“.

Liepos 27-ąją, laivai iš Nidos pajudėjo į Šturmų uostelį. Liepos 28-ąją, ketvirtadienį, Lietuvos buriuotojo Kristupo Plonaičio etapo metu laivai buriuos iš Šturmų į Klaipėdą. Liepos 29-ąją, penktadienį, regatos dalyviai suplauks į Klaipėdoje vyksiančią Jūros šventę, o kitą dieną dalyvaus Lietuvos jūrų muziejaus renginyje – tradicinių ir istorinių laivų dienose „Dangės flotilė“, kurių metu pageidaujantiems bus suteikiama galimybė su senaisiais burlaiviais išplaukti į marias.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė