Klaipėdos miesto gimtadienio šventėje atgims viduramžių miestas (programa) (0)

Klaipedos-gimtadienis-2016-klaipeda.lt

Klaipėdos miesto gimtadienis | klaipeda.lt nuotr.

Kaip ir kasmet rugpjūčio 1 d, pirmadienį, pratęsiant Jūros šventės renginius, bus minimas Klaipėdos miesto gimtadienis. Klaipėda – seniausias miestas Lietuvoje, šiemet skaičiuojantis 764-uosius gyvavimo metus. Iškilmių pagrindiniai akcentai – Klaipėdos miesto garbės piliečio ženklo ir Klaipėdos miesto Kultūros magistrų žiedų įteikimo iškilmės, atgimstantis viduramžių miestas ir prasidedantis naujas Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus bei VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ edukacinis projektas „Istorija veža“.

Šiais metais Klaipėdos miesto garbės piliečio ženklas bus suteiktas Klaipėdos kraštiečių draugijos pirmininkui, mecenatui, Manheimo ir Klaipėdos draugystės ir bendradarbiavimo tarybos nariui Uvei Jurkščiui už ilgametę veiklą, kuriant ir stiprinant dviejų miestų ir tautų ekonominį, socialinį ir kultūrinį bendradarbiavimą. Klaipėdos miesto Kultūros magistro žiedas už Klaipėdos miesto kūrėjų ir jų darbų įamžinimą menotyros leidiniuose bei projektuose, jaunosios Lietuvos menininkų kartos auginimą bus suteiktas Prano Domšaičio galerijos vedėjai K. Jokubavičienei. Antrasis Klaipėdos miesto Kultūros magistro žiedas bus suteiktas Rolandui Rastauskui – už aktyvią ir intriguojančią naujomis meninėmis formomis literatūrinę veiklą.

Miesto gimtadienio proga viduramžių dvasia atgis restauruotuose senamiesčio kiemeliuose prie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus. Miestiečiai ir miesto svečiai bus pakviesti į XIII amžiaus Klaipėdą, kur šurmuliuos kuršių ir vokiečių ordino karių stovyklos, bus galima susipažinti su to laikmečio amatais, žaisti archajiškus žaidimus, išgirsti autentiškos muzikos. Vyks įvairūs edukaciniai užsiėmimai.

Renginio metu svečiai galės pabendrauti su geriausiu Lietuvoje peiliadirbiu, kanklių meistrais, puodžiais, kalviais, audėjomis pasvarinėmis staklėmis, juvelyrais, archajinių drabužių siuvėjais, stiklo karoliukų meistre, vytinių juostų vyjėja. Kaip ir dera tikram viduramžių miestui – vyks riterių ir vikingų kovų turnyras. Miestiečiai ir miesto svečiai bus pakviesti stebėti miesto gimimo – Memelburgo pilies įkūrimo inscenizaciją ir masines kovas.

Miestiečius gimtadienio proga sveikins Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, kiti garbūs svečiai, dalyvaus Jotvingių genties karių klubas Jotvos sūnūs, kuršių gyvensenos ir karybos klubas Pilsots, Lenkijos vikingų klubas Wallhala, Lietuvos Hospitalierių ordino klubas, Lietuvos ir Latvijos Livonijos ordino klubai. Šventinį šurmulį kurs archajiškos muzikos atlikėjai Krikragaa (Lietuva), Gyvata (Lietuva), Joryj Kloc (Ukraina).

Rugpjūčio 1 d. startuoja bendras Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus bei VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ edukacinis projektas „Istorija veža“.  Šis projektas – tai 35 minučių trukmės audiogidas – istorinis pasakojimas apie Klaipėdą, kuršius, Nemirsetą, Palangą ir Palangos oro uostą. Viešojo transporto autobusų, kurie kursuoja kryptimis Klaipėda–Palangos oro uostas ir Palangos oro uostas–Klaipėda, keleiviai važiuodami turės galimybę klausytis istorijų apie krašto praeitį. Audiogidą parengė kūrybinė komanda: J. Genys, S. Simanaitienė, A. Cirtautas ir kt. Įrašuose naudojami muzikiniai intarpai: ištraukos iš R. Wagnerio operų „Skrajojantis olandas“ bei „Lohengrinas“; ištrauka iš D. Dolskio dainos „Palangos jūroj nuskendo mano meilė“ ir V. Kernagio daina „Mūsų dienos kaip šventė“.

PROGRAMA   

8.00–22.00 – Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus bei VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ edukacinis projektas „Istorija veža“ Klaipėda–Palangos oro uostas ir Palangos oro uostas–Klaipėda viešojo transporto maršrutuose.

16 val. Iškilminga Klaipėdos miesto Garbės piliečio ženklo ir Klaipėdos miesto Kultūros Magistro žiedų įteikimo iškilmės. Renginys kviestiniams asmenims.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemas, Didžioji Vandens g. 2

16–22 val. karių ir amatininkų stovykla, kurioje demonstruojami įvairūs amatai, pristatomos ordino ir kuršių stovyklos.

16–17.30 val. skambant grupės Krikragaa muzikai dalyviai ir žiūrovai kviečiami žaisti archajiškus žaidimus.

17.30 val. Klaipėdos miesto gimtadienio šventės pradžia.

18.00 val. riterių ir vikingų turnyrai Klaipėdos miesto gimtadienio prizams laimėti.

19.00 val. Klaipėdos miesto mero sveikinimo žodis ir turnyro nugalėtojų apdovanojimas.

19.30–20.30 val. grupės Gyvata koncertas.

20.30 val. Memelburgo pilies įkūrimo įvykių inscenizacija, masinė kova.

21.00-22.00 val. grupės Joryj Kloc (Ukraina) koncertas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė