Valstiečių ir žaliųjų sąjunga rengia būsimos vyriausybės programą (4)

Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis | darnilietuva.lt nuotr.

Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis | darnilietuva.lt nuotr.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) skelbia svarbiausias nuostatas, kurios taps pagrindu šiuo metu rengiamai Vyriausybės programai.

Strategines programines nuostatas sudaro 5D – arba penkios Darnos. Skirtingai nuo kitų partinių programų jos orientuotos į problemas, o ne į atskirų ministerijų kuruojamas šakines sritis. „Taip yra todėl, kad rengiame programą, kuri yra skirta ne ministerijoms, o žmonėms. Mūsų vizija ir siūlomi sprendimai paremti šiais 5D principais: darnus žmogus, darni visuomenė ir aplinka, darnus švietimas ir kultūra, darni ekonomika bei darnus valstybės valdymas. Pati Vyriausybės programa kartu su potencialiais kandidatais į Vyriausybės narius bus pristatyta rugsėjo 10 dieną“, – teigia LVŽS sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.

„Rengdami Vyriausybės programą vadovaujamės dviem esminiais principais: profesionalumu ir tikslų įvairiose srityse suderinimu. Kaip jau sakėme anksčiau, bendradarbiaujame su geriausiais įvairių sričių profesionalais, ekspertais, nevyriausybinėmis organizacijomis, institutais ir kitais lyderiais“, – sako Ramūnas Karbauskis, LVŽS pirmininkas.

R. Karbauskis pabrėžia, jog LVŽS ambicija pasitelkti profesionalus, kurie spręstų konkrečias problemas bei išgryninti 5D principai padės pamatus į socialinį teisingumą orientuotai politikai, kurios stygius lemia, kad vis dar daug Lietuvos gyventojų savo šalyje nesijaučia laimingi. Tą liudija savižudybių, priklausomybių, smurto bei skurdo mastai. Grėsmingiausia nepasitenkinimo gyvenimu Lietuvoje išraiška – nedidelis gimstamumas bei masinė emigracija.

Kartu su šiais darbais jau startavo LVŽS turas per Lietuvą. Jo metu per 12 savaičių planuojama surengti daugiau nei 200 susitikimų su vietos bendruomenėmis visoje šalyje. Susitikimų metu žmonės pristatomos LVŽS programos nuostatos, tariamasi dėl konkrečių darbų, kurie suguls į rengiamą Vyriausybės programą, pristatomi kandidatai į būsimosios Vyriausybės narius ir vienmandatėse apygardose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė