Gamta – geriausia žaidimų aikštelė (0)

smh.com nuotr.

smh.com nuotr.

Dabar – puikus metas laisvalaikį leisti gamtoje. Joje linksmiausia būti su vaikais, tačiau laisvalaikis gamtoje neturėtų apsiriboti parke įrengta vaikų žaidimų aikštele. Daug įdomiau nakvoti po atviru dangumi, kurti laužus, plaukioti, važiuoti dviračiais. Juk gamtoje ne tik kvėpuojame grynu oru ir stipriname imunitetą, gamta gali tapti puikia erdve siekiant lavinti mažųjų kūrybiškumą, jų kalbinius, matematinius gebėjimus ir stiprinti tarpusavio ryšį. Taigi, ką daryti, kad būti lauke taptų naudinga visai šeimai?

Nelaukite!

Geriausia su vaikais į nuotykius leistis nuo mažumės, nelaukiant, kol jie paaugs. Tai nėra lengva ir reikalauja pasiruošimo, bet vėliau negalėsite atsidžiaugti rezultatais. Internetešeimos, keliaujančios su mažais vaikais, dalijasi informacija, patarimais ir netgi sąrašais daiktų, kuriuos jums reikėtų pasiimti su savimi leidžiantis į kelių valandų ar kelių dienų žygį. Nebūtina „išradinėti dviračio“ – tai, kas išbandyta, tikrai pravers pradedantiesiems.

Planuokite kartu

Kalbėkitės ir planuokite išvykas kartu, drauge joms ir ruoškitės. Pasidalykite lūkesčiais, turėkite planą, bet visada būkite pasiruošę jį keisti. Leiskite vaikui kuo daugiau vadovauti žygiui. Jo tempas ne visada bus greitas, bet įgyjamos žinios ir patirtis pasiliks ilgam. Jeigu vaikas, išėjęs į lauką, pats randa kuo užsiimti – puiku. Telieka šį susidomėjimą palaikyti.

Pradėkite nuo pažintinių takų

Nebūtina iš karto vykti turistauti su palapinėmis ir nakvyne miške. Pradėkite nuo pažintinių takų bei parkų ir palengva pereikite prie laukinės gamtos. Kiekvienais metais Lietuvoje atsiranda naujų pažintinių takų, rekreacinių erdvių, kurios priartina miesto žmones prie laukinės gamtos.

Fotografuokite

Fotografija – taip pat puikus būdas stebėti mus supančią gamtą. Vaikams patinka fiksuoti akimirkas ir paskui jas peržiūrinėti. Taip jie prisimena, kur buvo ir ką veikė, ką matė ir girdėjo. Galite sugalvoti temines išvykas, pavyzdžiui, nufotografuoti patį kreiviausią medį, patį balčiausią akmenį, atspindžius ežere ir t. t. Bendra veikla suartina ir skatina bendravimą.

Neabejotina nauda

Buvimo lauke nauda tiek vaikams, tiek suaugusiesiems yra neginčytina. Atliktų tyrimų gausa stebina, o jų rezultatai džiugina. Visi jie įrodo, kad gamta daro labai didelę įtaką vaiko intelektualiniam, socialiniam, emociniam, dvasiniam ir fiziniam vystymuisi.

„Ateitis priklausys tiems individams, šeimoms, verslui, politiniams lyderiams, kurie puoselės tvirtesnį ryšį su gamta ir suvokimą apie jos galimybes. Tiems, kurie sugebės balansuoti tarp virtualaus ir natūralaus pasaulio, nes kuo labiau priklausome nuo technologijų, tuo daugiau gamtos mums reikia“, – sakoma viename naujausių tyrimų, įrodančių gamtos svarbą šiuolaikiniam žmogui.

Ką būtina pasiimti keliaujant su vaikais?

  • Keli drabužių komplektai: apatiniai drabužiai, sportinė apranga, lietpaltis, sportbačiai, kojinės, maudymosi kostiumai, pižama, kelios poros batų, šlepetės.
  • Vonios ir tualeto reikmenys: dantų šepetėlis, dantų pasta, šampūnas, vaikiškas muilas, rankšluosčiai, tualetinis popierius, drėgnos servetėlės.
  • Žaidimai: mėgstamiausi vaikų žaislai, žaidimai, knygos.
  • Skanūs ir sveiki užkandžiai.
  • Pagalvės, antklodės, pledai.
  • Pirmosios pagalbos vaistinėlė. Joje turėtų būti vaistų nuo skausmo ir karščiavimo, rūgštingumą reguliuojančių vaistų, piliulių nuo pykinimo ir viduriavimo, vandenilio peroksido, pleistrų, binto, nudegimo ir įgėlimo simptomus mažinančių preparatų.
  • Apsauginis kremas nuo saulės.
  • Purškalas nuo vabzdžių.
Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė