Laukiama filmų P. Abukevičiaus premijos konkursui (0)

Petras Abukevičius | Aplinkos ministerijos nuotr.

Petras Abukevičius | Aplinkos ministerijos nuotr.

Naujausių filmų apie Lietuvos gamtą, sukurtų per pastaruosius trejus kalendorinius metus, autoriai kviečiami dalyvauti konkurse Petro Abukevičiaus premijai ir pateikti savo darbus iki spalio 1 dienos.

Lietuvos filmų apie gamtą režisieriaus ir operatoriaus Petro Abukevičiaus premija gyvuoja jau 18 metų. 1998 m. Aplinkos ir Kultūros ministerijos bei Lietuvos televizija P. Abukevičiui atminti įsteigė jo vardo premiją, kuria siekiama skatinti kino kūrėjus tęsti P. Abukevičiaus režisūros tradicijas.

Pirmasis Petro Abukevičiaus premija buvo apdovanotas ir dukart pamečiui ją pelnė žinomas dokumentinių filmų apie gamtą autorius Vytautas Jankevičius ir jo kūrybinės grupės nariai Romantė Vyšniauskienė bei Vidmantas Blažys (1999 ir 2000 m.).

Per pastarąjį dešimtmetį P. Abukevičiaus premijas yra gavę filmų kūrėjai Kęstutis Verbickas, gamtininkas Selemonas Paltanavičius, Vytautas Vitkauskas,  Gintautas Alekna, Birutė Bražinskaitė, Kastytis Mačiūnas, Eugenijus Drobelis, Jonas Bilinskas, Mindaugas Survila, Vytas Jankevičius ir Mantas Jancevičius, Valdas Mikolaitis, Vidmantas Blažys.

Nusipelniusius premijai gauti gali siūlyti fiziniai ir juridiniai asmenys. Pasiūlymai teikiami LRT  televizijai (S. Konarskio 49, Vilnius). Kartu reikia pateikti filmo anotaciją, kūrybinės grupės narių sąrašą ir dvi filmo kopijas DVD formatu. Video ar kino filmo trukmė – ne mažiau kaip 10 minučių, filmuojant turi būti laikomasi bioetikos reikalavimų, jeigu filmuojami saugomi gyvūnai jų veisimosi vietose, prie lizdų, tam turi būti gautas Aplinkos apsaugos agentūros leidimas.

Kino filmai LRT televizijai pateikiami iki spalio 1 dienos. Konkurso nugalėtojui 5000 eurų premija bus įteikta š. m. spalio mėnesį.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė