Kviečia elektroninės muzikos šventė „Yaga Gathering 2016“ (video, nuotraukos) (0)

 „Banco de Gaia“ | rengėjų nuotr.

„Banco de Gaia“ | rengėjų nuotr.

Elektroninės muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo šventėje „Yaga Gathering“ šventės dalyviai turės galimybę pašėlti su muzikinėmis grupėmis „Olive Tree Dance“, „Gonsofus“, „Upsiring Tree“, ir, žinoma, išvysti labiausiai laukiamą pasirodymą, kurį surengs „Banco de Gaia“ su savo programa „Last Train to Lhasa“.

Elektroninės muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo šventė „Yaga Gathering“ vyks liepos 28 d.–rugpjūčio 1 d. Varėnos rajone, Ežeraičio miške prie Spenglos ežero ir šaltinio.

„Banco de Gaia“

Toby Marksas, elektroninės muzikos grupės „Banco de Gaia“ įkūrėjas, muzika domėtis pradėjo dar nuo ankstyvos vaikystės ir būdamas vos 14 metų subūrė pirmąją savo grupę, kurioje grojo būgnais. Vėliau tapęs vokalistu ir grodamas gitara jis ėmė eksperimentuoti su įvairias stiliais, mėgindamas groti roką, folklorą, džiazą ir pasaulio etninę muziką, kol galiausiai atrado elektroninę šokių muziką, į kurią kelią jam nutiesė devyniasdešimtųjų pabaigos Acid House judėjimas.

1989 metais jis įkūrė grupę „Banco de Gaia“, kurios atliekama muzika apjungė pasaulio etninės muzikos elementais praturtintos šokių muzikos ir ambient / chill-out stilius. Atlikėjas yra išleidęs 17 albumų (arba 20, jei įskaičiuosime kelis jo ankstesnius tik kasetiniu formatu išleistus įrašus). Jo oficialus debiutinis albumas „Maya“ buvo nominuotas „Mercury Music Prize“ apdovanojimuose. Taip pat daug populiarumo susilaukė kitas jo albumas – „Last Train to Lhasa“, kuriuo jis išreiškė paramą Tibetui. Abu minėti albumai pateko į Jungtinės Karalystės „Independent Album“ sąrašo viršūnę.

Pasivadinęs slapyvardžiu „Banco de Gaia“, atlikėjas koncertuoja ir didžėjauja visame pasaulyje. Jis taip pat yra koncertavęs su daugybe kitų muzikantų. Šiuo metu jis tęsia 2015 metais pradėtą turą kartu 3 asmenų grupe. Taip pat pasirodymuose jam talkina vaizdo menininkas.

Šiais metais Lietuvos giriose rengiamoje muzikos šventėje „Banco de Gaia“ pristatys naują savo programą, kurios pagrindinis akcentas bus legendinė „Last Train to Lhasa“, taip pat naujausi atlikėjo kūriniai.

Penktadienis su „Gonsofus

„Gonsofus“ yra tarptautinis muzikinis projektas, gimęs Bratislavoje (Slovakija). Jau firminiu tapęs „Gonsofus“ stilius harmoningai sujungia regio, dubo, hiphopo, ir daugybę kitų muzikos žanrų bei kultūrinių motyvų, taip pat kūriniuose skamba įvairios pasaulio kalbos.

Ši grupė garsėja savo nepaprastais ir itin gyvais pasirodymais, kuomet du atlikėjai, pasitelkdami daugiau kaip 7 instrumentus, kuria kvapą gniaužiantį šou, kuriame išgaunama muzika prilygsta didelio ansamblio skambesiui. Saša Mamajevas: gitara, vokalas, bosinė gitara, saksofonas, trimitas, klavišiniai, efektai. Gaboras Tokaras (Gábor Tokár): būgnai, perkusija, prodiusavimas, vokalas, sintezatoriai, efektai.

Savo stilių muzikantai apibūdina kaip „transkontinentinį grūvą“ – tai pozityvus, pakylėjantis ir kūrybingas muzikinių žanrų, kultūrinių motyvų bei kalbų derinys, įkvėptas skirtingų šalių, kuriose augo atlikėjai, kultūros.

Šeštadienis su „Olive Tree Dance

Portugalų grupė „Olive Tree Dance“ yra instrumentinis trio, kuriame groja Renatas Oliveira (Renato Oliveira) (didžeridu), Pedro Vasconcelos (būgnai) ir Marcijo Pinto (Marcio Pinto) (perkusija). Grupė savo kuriamai muzikai įkvėpimo semiasi iš viso pasaulio, kūriniuose panaudoja įvairių pasaulio etninės muzikos žanrų motyvus bei tribal stiliaus elektroninę muziką, kuri atliekama akustiškai.

Įkvėpti ir įkvepiantys grupės „Olive Tree Dance“ nariai scenoje trykšte trykšta gaivališka energija. Didžeridu instrumentas žadina genties dvasią, o perkusija nubrėžia gaires muzikinei kelionei, taip sukuriant intensyvius ir į transą gramzdinančius potyrius, kuriuos sustiprina organiški ir natūralūs garsai. Šie muzikos alchemikai tradiciniais muzikos instrumentais išgaunamus ritmus transformuoja į skambesį, kurio vibracijų persmelktas kūnas netruks pasinerti į šokių sūkurį.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė