Bus sutvarkytas Ukmergės piliakalnis (2)

Ukmerges piliakalnis_ukmergeinfo.lt

Ukmergės piliakalnis | ukmergeinfo.lt nuotr.

Į Lietuvos Respublikos kultūros paminklų sąrašą įtraukto Ukmergės piliakalnio ir jo prieigų sutvarkymui planuojama skirti beveik 350 tūkstančių eurų Europos Sąjungos plėtros fondo lėšų.

Vilniaus regiono plėtros taryba jau patvirtino Vilniaus regiono projektų sąrašą pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamą priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“.  Pirmasis projektas sąraše – Ukmergės miesto piliakalnio teritorijos su prieigomis sutvarkymas.

Kryžiuočių laikus menantis Ukmergės piliakalnis – viena svarbiausių miesto viešųjų vietų, čia vyksta šventiniai renginiai, poezijos skaitymai, jaunimo koncertai, įvairūs susiėjimai. Taigi sutvarkius piliakalnį ir jo prieigas, miesto centre atsiras ne tik patraukli poilsio ir laisvalaikio erdvė, pritaikyta bendruomenės veiklai, bet ir bus sudaryta galimybė vietos prekybininkams, amatininkams dalyvauti prie piliakalnio vykstančiose miesto mugėse, šventiniuose ir kultūriniuose renginiuose.

Vykdant projektą, numatoma įrengti naują patogų taką į piliakalnį, laiptus į Vytauto gatvę, sutvarkyti palei piliakalnį tekančio Vilkmergės upelio prieigas ir įrengti lieptą, suformuoti vietą būsimam skulptūrų parkui, įrengti pėsčiųjų takus, poilsio zoną, įrengti apšvietimą ir mažąją architektūrą, sutvarkyti želdinius.

Darbus planuojama pradėti dar šiais metais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Šventvietės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė