Apklausa: Lietuvos vaikų vasara prabėgs namuose (0)

etsleadershipseries.com nuotr.

etsleadershipseries.com nuotr.

Lietuvos vaikų ir jaunimo vasara nuo mokslo metų labiausiai skiriasi tuo, kad kasdien nereikia eiti į mokyklą. Didžioji dalis tėvų teigia, kad jų vaikai atostogas šiemet leidžia namuose, rodo draudimo bendrovės užsakymu atlikta apklausa.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ duomenimis, maždaug trečdalis įvairaus amžiaus šalies vaikų vasaroja namuose, o kas dešimtas ikimokyklinukas – darželyje. Vaikus teigia prižiūrintys patys tėvai, neretai pasitelkiama senelių pagalba, kai kada – nepilnamečiai broliai ir seserys.

Trečdalis tėvų tikina vaikus prižiūrintys patys. Vaikui ūgtelėjus į jo priežiūrą įsijungia seneliai – jie sudaro penktadalį ikimokyklinio amžiaus vaikų prižiūrėtojų vasarą. Mažiausius lopšeliui ar darželiui patiki 4,1 proc. tėvų, o vyresniųjų grupę – 11,3 proc. tėvų.

Pastebima, kad nedaug, bet buvo tokių tėvų, kurie pripažino, jog vasarojančius vaikus prižiūrės nepilnamečiai broliai ir seserys. Beveik 2 proc. tėvų jiems patikės vaikus iki trejų metų, o 3,6 proc. – ikimokyklinukus. Tėvai labiau pasitiki paaugliais ir rečiau palieka su kitais nepilnamečiais (apie 1,4 proc.).

Darbo rinkoje vasarą save jau galintys išbandyti jaunuoliai stengiasi pasinaudoti tokia galimybe: 5,9 proc. jų šią vasarą dirba arba ketina tai daryti.

Jaunesni moksleiviai išsiskiria tuo, kad iš visų amžiaus grupių didžiausia jų dalis (8,6 proc.) šią vasarą bus gamtoje: ilsėsis stovykloje, kai kurie dalyvaus skautų užsiėmimuose.

Draudimo bendrovės užsakymu „Vilmorus“ pristatomąją apklausą atliko liepos 1–10 dienomis. Buvo apklausta daugiau kaip 1 tūkst. gyventojų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė