Vilniaus Užupyje vyks pašnekesys apie ekostatybą ir ekodaržus (0)

Namuose su gamta: išgirsti, suprasti, veikti | rengėjų nuotr.

Namuose su gamta: išgirsti, suprasti, veikti | rengėjų nuotr.

Liepos 22 d., Vlniuje, Užupio meno inkubatoriuje (Užupio g. 2, Vilnius) neabejingi aplinkos išsaugojimui įvairių įstaigų atstovai iš Vengrijos, Turkijos, Danijos ir Lietuvos surengs pašnekesį „Namuose su gamta: išgirsti, suprasti, veikti“. Renginyje bus pristatytas Erasmus+ programos remto projekto metu išleistas nepakartojamas praktinis suaugusiųjų neformalaus aplinkosauginio švietimo vadovas, kuriame detaliai apibūdinti ekostatybų ir ekodaržų metodai. Renginyje pranešimus skaitys ekspertai ir draugiškų aplinkai statybų praktikai.

„Praktiniame leidinyje naudingos informacijos ras kiekvienas norintis įgyti naujų įgūdžių ir imtis veiklos naudojant įdomiausius ekostatybų ir ekodaržų metodus iš Vengrijos, Turkijos ir Lietuvos. Juos taikyti gali tiek pavieniai žmonės, tiek su jaunimu ar suaugusiais dirbantys neformalaus švietimo atstovai, kurie pasitelkę knygą, gali ugdyti įvairias besimokančiųjų kompetencijas ir suvokimą kas yra aplinkosauga, kokį poveikį žmogus daro gamtai, kas yra darnus gyvenimo būdas ir veikla“, – sako Susivienijimo Žali.LT projekto „Namuose su gamta“ vadovė Rima Aleknavičiūtė-Stasiulė.

Pasak jos, renginyje pranešimus skaitys ir savo įspūdžiais dalinsis molinio, taip pat plaušmolio namo statytojai. Ne mažiau svarbu, kad čia bus galima išvysti Turkijoje, Vengrijoje ir Lietuvoje sukurtus trumpus filmukus, kuriuose atskleidžiamos skirtingos praktinėse stovyklose dalyvavusių dalyvių ir ekspertų įžvalgos bei patirtis.

„Akivaizdu, kad norint pasiekti pokyčių – būtina ieškoti neįprastų būdų kalbėti apie aplinkosaugą. Vienas jų – dalykiški užsiėmimai, kurie įtraukia visus, net menkus socialinius įgūdžius turinčius žmones. Tuomet ekostatybos tampa puikia komandinio darbo, gamtos ir technologijų pažinimo mokykla, tuo tarpu ekodaržai skatina bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą“, – sako Susivienijimo Žali.LT sueigos narys Martynas Norbutas.

Pašnekesyje taip pat dalyvaus ir kviestiniai svečiai iš užsienio. Pranešimą apie permakultūrą skaitys Danijos atstovas, taip pat atvyks nevyriausybinio sektoriaus aktyvistai iš Ukrainos ir Kroatijos.

RENGINIO DIENOTVARKĖ

9:00 – 9.30 Dalyvių atvykimas, registracija

9.30 – 10.00 Projekto „Namuose su gamta“ ir praktinių projekto veiklų pristatymas

10.00 – 10.30 Turkijos ir Vengrijos atstovų geroji patirtis

10.30 – 11.00 Statybos metodų pristatymas arba kaip mokytis veikiant

11.00 – 11.30 Kavos pertrauka

11.30 – 11.45 „Nuo Hobito namelio iki dvarelio – su moliu vaizduotei nėra ribų!“ namą statančios praktikės pristatymas

11.45 – 12.00 „Gyvenimas „su moliu ir molyje“, molinio namo savininkės pristatymas

12.00 – 12.15 „Bendruomenės daržai vienija ir moko“, miesto daržų ekspertės pristatymas

12.15 – 12.45 „Kuriame „Namus su gamta“ pasitelkiant Permakultūrą“, eksperto iš Danijos pristatymas

12.45 – 13.00 „Kas, kaip ir kodėl?“, metodinio projekto leidinio pristatymas

13.00 -14.00 Diskusija

14.00 – 15.00 Pietūs

15:00 – 18.00 Vykstame apžiūrėti molinių namų pavyzdžių į sodybą netoli Trakų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė