Teismas atmetė A.Butkevičiaus ieškinį A.Bilotaitei kaip nepagrįstą (0)

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2016 m. liepos 20 d. išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo Algirdo Butkevičiaus ieškinį atsakovei Agnei Bilotaitei dėl garbės ir orumo gynimo bei neturtinės žalos atlyginimo.

Ieškovas prašė teismo pripažinti neatitinkančiomis tikrovės ir žeminančiomis ieškovo garbę ir orumą atsakovės paskleistas žinias: „Premjero žentas dovanų gauna akcijų“, „…mes matome žento istoriją, – mes matome akcijų dovanojimą, aš matau kyšį“, įpareigoti atsakovę paneigti paskleistus tiesos neatitinkančius ir ieškovo garbę ir orumą žeminančius duomenis ir priteisti jam 1 Eur neturtinės žalos bei bylinėjimosi išlaidas.

A. Bilotaitė prašė ieškinį atmesti, nurodė, kad pasakytos frazės yra atsakovės nuomonė, o ne paskleista žinia. Atsakovė darydama prielaidą apie galimą akcijų dovanojimą rėmėsi viešai paskleista informacija.

Ištyręs byloje surinktų įrodymų visumą, teismas nusprendė, kad 2015 m. lapkričio 8 d. Lietuvos ryto televizijos laidoje „Viskas aišku“ išsakydama ieškovo nurodomus teiginius A. Bilotaitė pateikė savo nuomonę, vertinimą, požiūrį dėl viešai paskleistų duomenų (faktų). Be to, atsakovė, būdama Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijos narė ir siekdama pašalinti abejones dėl viešai spaudoje pasirodžiusios informacijos apie akcijų įsigijimą E. V. vardu, kreipėsi į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą, pasirašė Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo projektą „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimų suteikimo Seimo Antikorupcijos komisijai ir pavedimo atlikti parlamentinį tyrimą“. Kadangi laidos metu jos subjektyvios abejonės nebuvo pašalintos, A. Bilotaitė išdėstė nuomonę dėl viešojoje erdvėje nuskambėjusio jau minėto fakto.

Teismas pažymėjo, kad nuomonė gali remtis faktais, pagrįstais argumentais ir paprastai ji yra subjektyvi, todėl jai netaikomi tiesos ir tikslumo kriterijai, tačiau ji turi būti reiškiama sąžiningai ir etiškai, sąmoningai nenuslepiant ir neiškreipiant faktų ir duomenų. Žinia – visuomenės informavimo priemonėse skelbiamas faktas arba tikri (teisingi) duomenys. Įstatymų leidėjas skiria viešo ir privataus asmenų garbės ir orumo gynimą. Viešasis asmuo nesinaudoja tokiu pat garbės ir orumo gynimu kaip privatus asmuo. Viešo asmens kritika, kad ir kokia griežta ar kandi ji būtų, yra leistina. Atsakovė viešo asmens – A. Butkevičiaus – atžvilgiu sąžiningai išreiškė negatyvią, tačiau subjektyvią ir teisės aktų leistiną nuomonę.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė