D. Trampas dar svarstytų ar padėti Lietuvai, jei ją užpultų Rusija (1)

D. Trampas | „Wikipedia“ nuotr.

D. Trampas | „Wikipedia“ nuotr.

Dienraštis „The New York Times“išspausdino pokalbį su Respublikonų kandidatu į JAV prezidento postą Donaldas Trampu. Čia jis pareiškė, kad jo vadovaujama Amerika gali neprisidėti prie kai kurių NATO narių gynybos, jeigu jas užpultų Rusija.

Tuo atveju, jeigu Rusija užpultų Baltijos šalis, jis spręstų, ar reikia suteikti joms pagalbą, tik išnagrinėjęs, ar tos šalys vykdė savo įsipareigojimus mūsų atžvilgiu.

„Jeigu jos vykdė savo įsipareigojimus mums – tuomet atsakymas yra taip“, – pridūrė jis.

Demokratų partijos kandidatė į JAV prezidento kėdę Hilari Klinton greit sureagavo į priešininko pasisakymą.

„Dešimtmečius Jungtinės Valstijos yra suteikusios geležines garantijas NATO partneriams: mes stosime jų ginti, jei jie bus užpulti, lygiai taip, kaip jie atėjo ginti mūsų po Rugsėjo 11-osios“, – rašoma kandidatės rinkimų būstinės išplatintame pareiškime.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad sąjungininkų solidarumas yra gerai Europos saugumui, taip pat gerai ir JAV saugumui, nes giname vieni kitus.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Baltijos šalys vykdo įsipareigojimus NATO, o D. Trumpo pareiškimą apie išlygas atsakant į potencialią Rusijos agresiją sieja su rinkimų retorika.

„Baltijos šalys nesuteikia jokio pagrindo abejoti įsipareigojimų vykdymu Aljansui. Taip pat neturime pagrindo abejoti, kad ir sąjungininkai vykdys savo įsipareigojimus Aljansui“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė