A. Abromavičius sutiko prisijungti prie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (0)

A. Abromavičius. „Wikipedia“ nuotr.

A. Abromavičius. „Wikipedia“ nuotr.

Buvęs Ukrainos ekonominės plėtros ir prekybos ministras Aivaras Abromavičius, vykdęs Ukrainoje sėkmingas ekonomikos modernizavimo ir valstybės įmonių skaidrinimo reformas, sutiko savo patirtį panaudoti ir Lietuvoje. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio kvietimu A. Abromavičius sutiko prisijungti prie formuojamos būsimos TS-LKD vyriausybės komandos.

„Aivaro Abromavičiaus sėkminga ir pasaulyje plačiai vertinama patirtis krizės ir karo sąlygomis reformuojant Ukrainos ūkį yra ypač vertinga. Todėl džiaugiamės, kad A.Abromavičius sutiko ją pritaikyti ne tik Ukrainoje, bet ir Lietuvoje, dirbdamas naujai formuojamos TS-LKD būsimos vyriausybės komandoje. Lietuvoje taip pat turime didelių iššūkių su neefektyviai ir neskaidriai veikiančiomis valstybės įmonėmis, kur reikalinga tvirta valia, aukščiausios kompetencijos ir atsparumas interesų grupių spaudimui“, – teigė G.Landsbergis.

Pasak G.Landsbergio, šiuo metu formuojamos būsimos TS-LKD vyriausybės kandidatų komandos galutinė sudėtis bus pristatyta rugsėjį.

„Esu Ukrainos ir Lietuvos patriotas, todėl norėčiau savo patirtį, vykdant dideles ekonomikos modernizavimo ir skaidrinimo reformas, pritaikyti ir Lietuvoje. Nors Lietuva yra gerokai toliau pažengusi nei Ukraina, tačiau norint sėkmingai konkuruoti globaliame pasaulyje ir neatsilikti nuo artimiausių kaimynų, būtina sparčiau judėti į priekį. Kaip ir Ukrainoje, noriu dirbti su nauja karta, vakarietiškos patirties žmonėmis, kad galėtume padaryti reikšmingų darbų ne siauroms interesų grupėms, bet visai visuomenei“, – teigė A. Abromavičius.

Apie savo atsistatydinimą iš Ukrainos ekonominės plėtros ir prekybos ministrų A. Abromavičiaus pranešė vasario pradžioje, pareikšdamas, kad negali būti „širma korupcijai“, žlugdančiai jo pastangas atgaivinti karo nuniokotos Ukrainos ūkį. Dirbdamas vyriausybėje jis subūrė reformatoriškiausią komandą ir įvykdė reikšmingiausias reformas Ukrainos ekonomikos ministerijos istorijoje. Jo pastangomis buvo efektyvinama bei skaidrinanma valstybės įmonių veiklą, kovojama su korupcija, pertvarkyti viešieji pirkimai, vykdytos dereguliacijos reformos, panaikinant perteklines biurokratines kliūtis laisvai prekybai ir gerinant verslo sąlygas.

Vien savo ministerijoje jis atleido kone pusę darbuotojų, mažindamas etatų skaičių nuo 1200 iki 600. Tarptautinės bendruomenės A. Abromavičius buvo įvertintas kaip vienas geriausių visų laikų Ukrainos ekonomikos ministrų.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė