Lietuvos ir Latvijos saugomų teritorijų tarnybos darbuotojai dalinosi patirtimi (0)

su latviais parke_vstt.lt

vstt.lt nuotr.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos darbuotojai lankėsi Latvijos saugomose teritorijose ir domėjosi, kokią veiklą nacionaliniuose, gamtos parkuose, rezervatuose vykdo kolegos. Aplankytos Latgalos saugomos teritorijos, dalintasi patirtimi.

Latvijos saugomų teritorijų sistema šiek tiek skiriasi nuo lietuviškos. Ten labiau centralizuota: Gamtos apsaugos agentūra turi 4 padalinius – Vidzemės, Kurzemės, Pierigos ir Latgalos regionų administracijas, kurios ir kuruoja veiklą minėtų regionų saugomose teritorijose.

Latvijoje saugomos teritorijos užima apie 12 procentų viso krašto teritorijos. Yra 4 nacionaliniai parkai, 4 gamtos rezervatai, 7 jūrinės saugomos teritorijos, 261 draustinis, taip pat nemažai gamtos parkų. Didžioji dalis saugomų teritorijų priklauso Natura 2000 tinklui.

Besilankant Latgalos saugomose teritorijose, stebėjome, kaip jos pritaikomos lankymui. Įrengti pažintiniai takai šalia įdomesnių gamtos objektų. Buvo įdomu pamatyti, kaip pritaikytas pažintinis takas neįgaliems šalia Ežezers ežero. Nustebino 34 metrų medinis apžvalgos bokštas ant Lielais Liepu kalno, nuo kurio atsiveria įspūdinga Latgalos kraštovaizdžio panorama.

Gamtos apsaugos agentūros Latgalos regiono administracijos vadovė Anda Zeize papasakojo, kokias veiklas vykdo Raznas nacionaliniame parke ir kitose saugomose teritorijose. Daug bendradarbiaujama su vietos savivaldybėmis, lėšų tvarkymui bandoma pritraukti ne tik iš didelių, bet ir iš mažų projektų.

Pasisemti naujų įdėjų galėjome ir Gamtos apsaugos agentūros Gamtos švietimo centre „Razna“, kur centro vadovė Regina Indrike dalinosi patirtimi visuomenės švietimo, mokymo ir gamtosauginio informavimo srityse.  Visi keturi Latvijos Gamtos apsaugos agentūros regionai turi panašius Gamtos švietimo centrus, kuriuose vykdo „žaliąsias pamokas“ ir kitokią gamtosauginę švietėjišką veiklą.

Latviams irgi buvo įdomu išgirsti, kaip tvarkomos ir pritaikomos lankymui Lietuvos saugomos teritorijos. Dalinimasis patirtimi įkvepia pamąstymus, kokių įdėjų galima pasisemti ir duoda postūmį naujai veiklai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė