Į Anapilį palydėtas signataras Kazimieras Uoka (video, nuotraukos) (3)

Į Anapilį palydėtas signataras Kazimieras Uoka | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Į Anapilį palydėtas signataras Kazimieras Uoka | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Liepos 19 d. į Dausas buvo išlydėtas Kovo 11-osios akto signataras, tautininkas Kazimieras Uoka. Vilniaus Antakalnio kapinėse atsisveikinti su politiku susirinko gausus būrys artimųjų, bendražygių ir pažįstamų.

Dėl K. Uokos mirties užuojautas pareiškė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Tautininkų sąjungos pirmininkas, signataras Audrius Rudys, Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras ir kitos organizacijos.

Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centro atstovai savo užuojautoje priminė, kad K.Uoka buvo vienas iš tų kurie 1989 metais  pasirašė Lietuvos Visuotinių žmogaus teisių deklaraciją, steigė Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociaciją ir  buvo jos komiteto nariu.

Užuojautą K. Uokos artimiesiems ir bendražygiams taip pat atsiuntė Ukrainos partija „Svoboda“ („Laisvė“) pirmininko pavaduotojas Olegas Pankevičius bei Ukrainos Nacionalistų Kongreso pirmininkas Stepanas Braciunas.

„Jis buvo narsus ir neinantis į kompromisus kovotojas už gimtosios valstybės nepriklausomybę, tautiškumą ir socialinę teisybę. Kazimieras Uoka visada palaikė ukrainiečių kovą už laisvę ir valstybingumą. Visi, kas  pažinojo velionį, prisimins jo nuoširdumą, sąžiningumą ir orumą“, – rašoma partijos „Svoboda“ („Laisvė“) pirmininko pavaduotojo O. Pankevičiaus užuojautos laiške.

Gražią saulėta liepos 19 d. popietę Velionio Kazimiero Uokos palaikai palydėti artimųjų raugų ir bendražygių atgulė Vilniaus Antakalnio kapinių signatarų kalnelyje,  o siela Tautos didžiavyrių keliu pakilo į šviesiąsias Dausas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė