URM ragina susilaikyti nuo kelionių į nesaugius kraštus (0)

Vilniaus oro uosto nuotr.

Vilniaus oro uosto nuotr.

Siekdama atkreipti dėmesį į galimus pavojus Lietuvos piliečių sveikatai ir gyvybei užsienyje, Užsienio reikalų ministerija (URM) skelbia rekomendacijas piliečiams dėl kelionių į užsienio šalis. Šios rekomendacijos rengiamos atsižvelgiant į URM, Lietuvos ambasadų, kitų Lietuvos institucijų, taip pat kitų valstybių, pirmiausia ES, teikiamą informaciją ir kitus prieinamus šaltinius bei duomenis ir yra nuolat atnaujinamos.

URM teikia rekomendacijas pagal savo kompetenciją, jos nėra teisiškai privalomos.

Patys piliečiai ar kelionių organizatoriai priima sprendimus vykdyti kelionę ar ne.

URM rekomenduoja nevykti į tam tikrus Turkijos regionus, ypač į Ankarą ir Stambulą.

Vykstantiems rekomenduojama atidžiai stebėti saugumo situaciją vietoje ir palaikyti ryšį su savo kelionių operatoriumi ir/ar oro linijų bendrove. Šiuo metu Turkijoje esančius Lietuvos piliečius raginame vengti viešų erdvių, ypač demonstracijų, ir išlikti budrius. Taip pat rekomenduojame atidžiai sekti ir vadovautis vietos valdžios institucijų rekomendacijomis ir nurodymais. URM duomenimis,  Ankaros ir Stambulo Atatiurko oro uostai veikia įprastu režimu, išskyrus skrydžius į JAV.

Turkijoje esantys Lietuvos piliečiai pagalbos gali kreiptis į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiais telefonais +370 706 5 2444, +37069983537.

URM stebi padėtį Kazachstane, kurio didžiausiame mieste Almatoje liepos 18 dieną buvo įvykdytas išpuolis prieš policijos komisariatą bei vyko susišaudymai prie Nacionalinio saugumo komiteto biuro ir kai kurių kitų objektų. Per išpuolius yra žuvusiųjų ir sužeistųjų. Kazachstano vyriausybė Almatoje paskelbė aukščiausią (raudoną) teroristinės grėsmės lygį, Almatoje šiuo metu vykdoma antiteroristinė operacija.

Atsižvelgdama į Kazachstano vyriausybės Almatoje paskelbtą aukščiausią (raudoną) teroristinės grėsmės lygį ir į turimą kitą informaciją, URM rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Almatą, o piliečiams, esantiems Almatoje, vengti susibūrimo vietų, sekti vietos žiniasklaidos ir institucijų pranešimus. Prireikus konsulinės pagalbos, galima kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją visą parą el. paštu pilieciai@urm.lt, telefonu +370 (5) 236 2444 arba į Lietuvos Respublikos ambasadą Kazachstane el. paštu amb.kz@urm.lt, tel. +77010292051, arba į Lietuvos Respublikos generalinį konsulatą Almatoje el. paštu kons.almata@urm.lt, tel. +77072157460.

Užsienio reikalų ministerija toliau atidžiai stebi situaciją ir yra pasirengusi tinkamai reaguoti.

Kelionių operatorių ir keliaujančių piliečių teisės ir pareigos yra nustatytos kelionės sutartyje. Krizinių situacijų, tokių kaip paskutiniai įvykiai Turkijoje, atveju sutarties šalys pačios sprendžia, ar paisyti sutarties sąlygų, ar nutraukti sutartį, ar vykti į kelionę ir prisiima visą atsakomybę už galimas pasekmes. URM nėra sutarties šalis arba subjektas, galintis pakeisti arba aiškinti sutarties, sudarytos tarp dviejų privačių subjektų, sąlygas. Ginčai tarp kelionių organizatoriaus ir kliento dėl sutarties sąlygų vykdymo ir aiškinimo (pvz. dėl finansinio kompensavimo) turėtų būti sprendžiami teisės aktų nustatyta tvarka.

URM pagal savo galimybes ir kompetenciją, bendradarbiaudama su kitomis institucijomis ir kelionių operatoriais, visuomet teikia visapusišką informaciją ir siekia padėti Lietuvos piliečiams, keliaujantiems ir esantiems užsienyje.

Rekomendacijos keliaujantiems į užsienį skelbiamos ministerijos konsulinės informacijos interneto svetainėje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė