Investuotojų forumas: „Sodros“ reforma sustiprins Lietuvos padėtį kovoje dėl investicijų ir talentų (0)

Investors Forum_logoLiepos 18 d. Didžiausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors’ Forum“ sveikina prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą pasirašyti Seimo priimtus įstatymus, numatančius pensijų sistemos ir „Sodros“ reformą. Pasak asociacijos vadovų, priimdama dalį naująjį socialinį modelį įtvirtinančių įstatymų, valstybė atsižvelgia į verslo organizacijų ilgalaikes rekomendacijas šalies konkurencingumui stiprinti ir suteikia naują postūmį tolesnei Lietuvos ekonomikos plėtrai bei gyventojų pajamų augimui.

„Su valdžios institucijomis diskusiją dėl būtinybės reformuoti „Sodrą“ ir įvesti įmokų lubas pradėjome dar prieš dešimtmetį. Investuotojų įsitikinimu, mokesčių sistemos tobulinimas, nustatant įmokų ribą visoms mokėtojų grupėms yra viena esminių prielaidų investicinei aplinkai gerinti ir šalies gyventojų pajamoms didinti. Tiesa, valstybė galėtų pasiekti gerokai labiau apčiuopiamų pokyčių, jeigu šios lubos nebūtų iškeltos taip aukštai, kaip kad numato pastarasis Seimo priimtas įstatymas, nes jo poveikį kitąmet pajus tik labai nedidelė dirbančiųjų dalis. Tačiau principinis valstybės sprendimas reformuoti „Sodros“ sistemą yra labai svarbus žingsnis didinant tarptautinį Lietuvos konkurencingumą kovoje tiek dėl investicijų, tiek dėl talentų“,  pažymi Rolandas Valiūnas, asociacijos „Investors’ Forum“ valdybos pirmininkas.

Prezidentės patvirtinta „Sodros“ reforma numato, kad kitąmet, 2017 m., „Sodros“ įmokų lubos sieks 120 vidutinio darbo užmokesčio (VDU) – apie 7,48 tūkst. eurų per mėnesį (skaičiuojant pagal pirmojo šių metų ketvirčio VDU – 748 eurai), antraisiais – 108, trečiaisiais – 96, ketvirtaisiais – 84, penktaisiais – 72 ir šeštaisiais (2022 metais)  60 VDU, arba 3,7 tūkst. eurų. Taip pat numatyta, kad nuo kitų metų darbdavių įmoka „Sodrai“ bus mažinama 1 proc., o nuo 2018 metų dėl to bus sprendžiama kasmet, įvertinus įtaką valdžios sektoriaus finansų tvarumui.

„Darbdaviams tenkanti mokestinė našta yra kritiškai svarbus veiksnys šalies verslo aplinkai ir investiciniam klimatui. Todėl siekdama sumažinti darbo užmokesčio apmokestinimą, Lietuva siunčia itin palankų signalą užsienio investuotojams. Suprantama, mokesčių sumažėjimo ateinančiais metais darbdaviai dar nepajus, nes kituose naująjį socialinį modelį įtvirtinančiuose įstatymuose numatytos įmokos į ilgalaikio nedarbo draudimo fondą bei didesnė nedarbo draudimo įmoka. Vis dėlto tikimės, kad Seimas ir toliau nuosekliai mažins darbdavių įmokas „Sodrai“ ir nuo 2018-ųjų sulauksime realaus darbo jėgos apmokestinimo mažėjimo“,  sako Rūta Skyrienė, asociacijos „Investors’ Forum“ vykdomoji direktorė.

Investuotojų forumas atkreipia dėmesį, kad prezidentei pasirašius Seimo priimtus įstatymus, „Sodros“ įmokų nebereikės mokėti nuo pasirenkamųjų sandorių (opcionų), jeigu teisė akcijas darbuotojams suteikiama ne anksčiau kaip po trijų metų. Tokia skatinimo priemonė padės bendrovėms paprasčiau pritraukti talentų, surinkti profesionalų komandą ir motyvuoti ją dirbti bendrovėje ilgesnį laikotarpį.

Asociacija tikisi, kad dar šios kadencijos Seimas priims sprendimus ir dėl naujojo Darbo kodekso, kurį prezidentė grąžino parlamentui pakartotinai svarstyti, bei tolesnės darbo santykių reformos eigos. „Investors’ Forum“ reguliariai atliekamas Lietuvos investuotojų pasitikėjimo indekso tyrimas liudija, kad darbo santykių nelankstumas –verslas, užsieni vienas svarbiausių iššūkių tarptautiniam verslui Lietuvoje. Šių metų pradžioje net pusė apklaustų užsienio kapitalo įmonių vadovų nurodė bent kartais susiduriantys su problemomis dėl nelankstaus darbo santykių reglamentavimo, beveik tiek pat (47 proc.) šias problemas sprendžia dažnai arba nuolat.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė