Lietuvos ir Vokietijos kultūros ministrai atidarė jubiliejinę Tomo Mano šventę (0)

T.Mano festivalio atidarymas_rengeju nuotr

Kultūros ministras Šarūnas Birutis su Vokietijos kultūros ir žiniasklaidos valstybės ministre ir Vyriausybės federaline komisare prof. dr. Monika Grūtes | lrkm.lt nuotr.

Liepos 16 d. Nidoje kultūros ministras Šarūnas Birutis su Vokietijos kultūros ir žiniasklaidos valstybės ministre ir Vyriausybės federaline komisare prof. dr. Monika Grūtes (Monika Grütters) aptarė dvišalius kultūros klausimus ir atidarė 20 – ąją Tomo Mano šventę.

Susitikimo metu ministrai kalbėjo apie Europos paveldo 2018 metų iniciatyvą, diskutavo klausimais, susijusiais su audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyva,  bendradarbiavimu žiniasklaidos raštingumo skatinimo ir neapykantos apraiškų prevencijos srityse,atsižvelgiant į atsparumo propagandai aspektus, pasidalinta nuomonėmis dėl diskusijų, kylančių dėl leidėjų ir autorių jungtinio teisės valdymo po Europos Teisingumo Teismo sprendimo. Kultūros ministras pakvietė p. Moniką Grūtes dalyvauti Lietuvos stendo Leipcigo knygų mugėje atidaryme 2017 pavasarį, kai Lietuva bus šios mugės pagrindinė viešnia. Ministrai

Kultūros ministras sveikindamas Tomo Mano šventės dalyvius su 20-ties metų jubiliejumi pastebėjo, jog šventė per šį laikoptarpį tapo reikšminga kultūros žmonių susitikimų erdve, kurioje per literatūrą, muziką, kiną, vaizduojamuosius menus ir diskusijas gvildenamos ne vienadienės temos. Ministras dėkojo visiems nuolatiniams šios šventės palaikytojams ir lankytojams, be kurių ši šventė negalėtų gyvuoti ir nebūtų tokia, kokia yra šiandien.

Ministrai apsilankė svarbiausiuose Nidos gamtos ir kultūros paveldo objektuose, parodose, klausėsi šventės atidarymo koncerto, kuriame koncertavo Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus) ir kamerinis choras „Aidija“ (meno vadovas Romualdas Gražinis). Šventės atidaryme dalyvavo J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis, Vokietijos kultūros ir medijų valstybės ministrė ir Vyriausybės federalinė komisarė prof. dr. Monika Grūtes, Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė