M. Mažvydo biblioteka pristato savo darbuotojus ir jų mėgstamas knygas (0)

Bibliotekininkas renkasi_rengeju nuotr

Rengėjų nuotr.

Dažnam, atokvėpio minutę stveriančiam knygą, tenka klaidžioti po sunkiai aprėpiamą anotacijų, reklamų ir pasiūlymų gausą. Skubėdama į pagalbą, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato naują rubriką literatūros gurmanams – „Bibliotekininkas renkasi“. Šioje rubrikoje supažindinama su Nacionalinės bibliotekos darbuotojais ir pristatomos jų mėgstamiausios knygos.

Ieškančius vertingų skaitinių idėjos sumanytojai kviečia įsiklausyti į žmonių, tikrąja to žodžio prasme, gyvenančių tarp knygų, nuomonę. Tai puikūs specialistai, susipažinę ne tik su begale leidinių, bet ir žinantys jų kelionių į skaitytojų rankas istorijas. Bibliotekininko rekomendacijos nėra ribojamos laiko gniaužtų, knygynų lentynų turinio ar skaitomiausių knygų dešimtukų – rekomenduojamų knygų gyliu ir pločiu bus galima įsitikinti patiems.

Tikri gurmanai žino: įstabiausi receptai atsiskleidžia, dermę suradus itin netikėtiems skoniams. Šiuos derinius dovanoja šefo fantazija, gimstanti išragavus viską, kas pažinu mėgėjui. Kas gali būti geresnis literatūros virtuvės virtuozas už bibliotekininką?

Pirmoji rubrikos viešnia – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriuje dirbanti restauratorė Elona Marija Ložytė.

Elona rekomenduoja knygas_lnb.lt

Elona Ložytė | lnb.lt nuotr.

Elona Marija – buvusi architektė, jau dvidešimt trečius metus restauruojanti retas istorines knygas. Be solidžios šio darbo patirties ir pelnytų apdovanojimų, specialistės meilę knygoms atspindi ir faktas, kad ji yra kelių dešimčių leidinių dailininkė.

E. M. Ložytės mėgstamiausių knygų trejetukas:

1. Ričardas De Beris (Richard De Bury), „Philobiblon, arba apie meilę knygoms“. Anot restauratorės, tai – himnas knygai. Dviem kalbomis (lotynų ir lietuvių) pateiktas XIV a. veikalas turi daug sąsajų ir su šiandiena. „Mirk, griūk, bet būtina paskaityti visiems!“ (E. M. Ložytė).
2. Žanas Klodas Karjeras (Jean-Claude Carrièr), Umberto Eko (Umberto Eco), „Nesitikėkite atsikratyti knygų“. Skaitytojų dėmesio laukia dviejų asmenybių diskusijos apie technologijas, kultūros ir paveldo išliekamumą ir tiesiog gyvenimą.
3. Džiuzepė Desi (Giuseppe Dessi), „Dezertyras“. Knyga apie XX a. pradžios Sardinijos žmonių kasdienybę ir santykius to meto istorinių įvykių šviesoje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė