Studentų išradimas užtikrins, kad pamiršite nemalonumus vonioje (video) (0)

Sildantis vonios kilimelis

Šildantis vonios kilimėlis

Šlapias vonios kilimėlis – dažnam pažįstama ir nemaloni kasdienė situacija, kuri ne tik gadina nuotaiką, bet ir sukelia barnius. „Iš patirties žinome, kad buityje dažnai kyla konfliktai dėl šlapio vonios kilimėlio: jei kažkas nusimaudė ir nepadžiovė kilimėlio – kyla barniai, kad jis nepadžiautas ir paliktas šlapias ant vonios grindų. Jei kilimėlis padžiautas – irgi blogai, nes išlipus iš dušo nemalonu stovėti ant plikų šaltų vonios plytelių“, – pastebi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos fakulteto absolventas Benas Garbinčius. Jis ir kurso draugas Tadas Kaminskas sugalvojo ir sukūrė šios situacijos sprendimą – šildantį ir savaime išdžiūstantį vonios kilimėlį „Warm Feet Mat“.

Pasak VGTU Gamybos inžinerijos ir valdymo studijų programos absolventų, jų sukurtas kilimėlis veikia panašiai kaip šildomos grindys: „Kilimėlyje yra svorio sensoriai, įjungiantys nepertraukiamą 15 min. šildymo ciklą, kai ant jo atsistojama, yra elementas, kilimėlio šilumą užtikrinantis kabelis. Kilimėlis yra pakraunamas paprastu mini USB krovikliu, tokiu pat, kokius mes įpratę naudoti išmaniųjų telefonų įkrovimui, tad pametus kilimėlio pakrovėją galima tiesiog pasinaudoti telefono“, – pasakoja T. Kaminskas. Anot jo, kilimėlis visiškai įkraunamas per 8–9 val. ir jei juo naudotųsi kartu gyvenanti pora, maudydamiesi du kartus per parą vienu įkrovimu kilimėlį jie galėtų naudoti savaitę laiko.

B. Garbinčius pabrėžė, kad tokio produkto šiuo metu rinkoje nėra. „Nuo savo konkurentų skiriamės tuo, kad mūsų kilimėlis yra šildomas, bet veikdamas jis nėra įjungtas į elektros lizdą. Tai reiškia, kad nėra jokių laidų, kurie drėgnoje vonios aplinkoje galėtų kelti pavojų sveikatai ar gyvybei. Mūsų kilimėlį naudoti saugu ir patikima“, – akcentuoja VGTU absolventas.

Benas Garbincius ir Tadas Kaminskas

Benas Garbinčius ir Tadas Kaminskas | vgtu.lt nuotr.

Atliekant rinkos tyrimus Europos, JAV ir Kanados rinkose studentus pastebėjo užsienio įmonės. Pasak B. Garbinčiaus, palaikymo jie labiausiai sulaukė iš „Green Life Solutions“ – Didžiosios Britanijos kompanijos, kuri dirba su inovatyviais produktais ir padeda kurti bei skleisti žinią vartotojams.

Viskas, tiek belaidis šildymo mechanizmas, tiek iš šilumą saugančios medžiagos pasiūtas dėklas bei jį puošiantis logotipas – pačių studentų darbas. Visas detales jie pirko Lietuvoje, o dėžutę elektroniniams komponentams saugoti pagal savo brėžinius atsispausdino 3D spausdintuvu. Gaminio prototipą studentai sukūrė ir pristatė universitete kaip savo baigiamąjį bakalauro darbą.

„Tai, kad teorines universitete gautas žinias pavyko panaudoti kuriant naują realų produktą, mus labai įkvėpė ir motyvavo. Norime toliau tobulinti kilimėlį, nepaleisti šios idėjos. Dabar reikia finansų tolesniam produkto vystymui, paruošimui masinei gamybai ir tinkamam pristatymui rinkai, – planais dalijosi B. Garbinčius. Artimiausiu metu jie ruošiasi kurti profesionalų reklaminį klipą ir dėti jį į minios finansavimo svetaines, tokias kaip kickstarter.com.

„Savo išradimą kūrėme turėdami ribotą biudžetą ir galimybes, bet ateityje planuojame pasiūlyti keletą kilimėlio dizaino variantų. Taip pat nuolat domimės inovacijomis ir galvojame, kaip jas pritaikyti mūsų išradimo tobulinimui“, – akcentavo T. Kaminskas.

Trumpas interviu su kilimėlio kūrėjais:

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė