Prancūzijoje įvykdytas dar vienas žiaurus teroro išpuolis (video) (10)

youtube.com stop kadras

youtube.com stop kadras

Liepos 14 d. Prancūzijos, Viduržemio jūros pakrantėje esančiame kurortiniame Nicos mieste Bastilijos dienos paėmimo šventės metu buvo įvykdytas žiaurus teroristinis išpuolis. Į minią įvažiavo sunkvežimis ir apie 2 kilometrus važiuodamas zigzagais traiškė žmones. Iš sunkvežimio į minią buvo šaudoma automatų. Išpuolio metu žuvo 84 žmonės, apie šimtas žmonių sužeista iš jų 18 buvo sunkiai sužeisti. Sunkvežimio vairuotoją policininkai nušovė.

Prancūzijos leidinys „Nice Matin“ paskelbė, kad sunkvežimį vairavo 31-erių metų tunisiečių kilmės Nicos gyventojas. Vėliau vietinėje žiniasklaidoje buvo paskelbtas ir teroristo vardas – Mohamedas Lahouaiej Bouhlelis.

Po išpuolio buvo atšauktas šiandien turėjęs įvykti popmuzikos žvaigždės Rianos (Rihanna) koncertas, taip pat Nicos džiazo festivalis.

Prancūzijos valdžia pareiškė, kad tai buvo teroristinis aktas. Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas (Francois Hollande) 3 mėnesiams pratęsė nepaprastąją padėtį, paskelbtą po lapkričio 13-osios teroristinių atakų Paryžiuje.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškia nuoširdžią užuojautą dėl teroro išpuolio Nicoje. D. Grybauskaitė griežtai pasmerkė tokį nepateisinamą žiaurumą prieš beginklius žmones ir pabrėžė, kad jis turi sulaukti pelnyto atsako. Ministras Pirmininkas A. Butkevičius užuojautoje prancūzams palinkėjo susitelkimo sunkią netekties valandą, sveikatos ir stiprybės sužeistiesiems.

Prancūzijoje nuo šeštadienio paskelbtas trijų dienų nacionalinis gedulas.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė