Kultūros ministerijoje atidaryta E.Senapėdienės fotografijų paroda „Atgarsiai. Senųjų Rytprūsių palikimas“ (0)

LRKM nuotr.

LRKM nuotr.

Kultūros ministerijos Židinio galerijoje atidaryta istorikės, žurnalistės, redaktorės dr. Eglės Senapėdienės fotografijų paroda „Atgarsiai. Senųjų Rytprūsių palikimas“. Keliasdešimtyje spalvotų nuotraukų užfiksuoti Karaliaučiaus krašto kultūros ir istorijos paveldo objektai, glaudžiai susiję su lituanistika, lietuvių raštijos bei kultūros istorija ir asmenybėmis.

„Malonu, kad Kultūros ministerija atgaivino tradiciją rengti parodas ir paįvairinti kasdienybę. Kiekviena šios parodos nuotrauka turi savo gilią istoriją nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų. Įdomu paklausyti nuotraukų autorės pasakojimo, kokia dabar yra šių kultūros paveldo objektų situacija, koks į juos tenykščių žmonių požiūris,– sakė atidarydamas parodą kultūros viceministras Arnas Neverauskas.

2011–2015 m. Karaliaučiuje gyvenusi ir jo paveldą fiksavusi Eglė Senapėdienė, lydėjusi tuo metu kultūros atašė Karaliaučiuje dirbusį savo vyrą Romaną Senapėdį, gali įdomiai papasakoti apie kiekvieną iš užfiksuotų dar išlikusių objektų, susijusių su lituanistika, lietuvių raštijos istorija. „Gyvenant Lietuvoje ir nepabuvus tuose kraštuose, buvusieji Rytprūsiai atrodo kaip kažkas tolimo, tačiau apsilankius ten, pakeliavus, prisiminus istoriją, pradeda „kabinti“, atsiranda emocinis užtaisas. Taip natūraliai pradėjau fotografuoti, vėliau važiuodavau neatsitiktinai, susiplanavusi, kokį lietuvišką paveldą fiksuosiu“, – sakė E. Senapėdienė.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė