Klaipėdos senamiestyje įsikurs Interaktyvi bibliotekos palapinė (0)

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Liepos 19–23 dienomis nuo 11–19 val. Karlskronos aikštėje prie Danės krantinės įsikurs Interaktyvi bibliotekos palapinė. Kartu su kitomis kultūros bei meno įstaigomis biblioteka sukurs kultūrinę – švietėjišką laisvalaikio erdvę po atviru dangumi mažiems ir dideliems. Čia kiekvienas galės pailsėti, paskaityti knygą ar žurnalą, o taip pat aplankyti čia veikiančias parodas, susitikti su įdomiais žmonėmis, įsitraukti į kūrybines dirbtuves, žaidimus, išbandyti 3D technologijas ir kitus siūlomus užsiėmimus.

Kiekvieną rytą nuo 11 val. klaipėdiečių lauks mankšta, spauda ir šilta kava, o vakarais krantinę užlies svajinga įvairių stilių muzika. Bendrovės „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ (Telecentras)  dėka visoje Karlskronos aikštėje veiks nemokamas Wi–Fi ryšys, interaktyvią erdvę įrėmins palapinė, o UAB „Baltic Pallets“ pasirūpino lauko baldais.

Bibliotekos projektas prisidės ne tik prie kultūros kvartalo įveiklinimo Klaipėdos senamiestyje, darnios ir sumanios visuomenės kūrimo,  bet ir prie Seimo paskelbtų Bibliotekų metų paminėjimo.

Kviesdami apsilankyti interaktyvioje palapinėje, siekiame atskleisti, kokia iš tiesų yra šauni, draugiška, naujoviška ir atvira biblioteka!

Jau pačią pirmąją liepos 19 d. 12 val. Karlskronos aikštėje vaikus pasitiks patys tikriausi knygų personažai: Batuotas katinas, Pepė Ilgakojinė, Mažylis ir Karlsonas ir kt. (Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Knygos personažai atgyja“).

Interaktyvi bibliotekos palapinė kvies išbandyti naujas pramogas. Viena iš azartiškiausių – interaktyvūs judesiu valdomi žaidimai, įtraukiantys bet kokio amžiaus dalyvius.  Jaunesni galės šgyvendinti savo netikėčiausius sumanymus dalyvaudami piešinių konkurse „Piešiu svajonių biblioteką“, naudojantis išmaniosiomis technologijomis keliauti QR labirintais, pažvelgti į virtualią realybę, pamatyti kaip veikia 3D spausdintuvas, pasigrožėti jaunimo sukurtais vandens miesto maketais, įvertinti inžinerinius gebėjimus su Arduino ir Little Bits elektronika. Suaugusiems visą savaitę veiks išmanioji mokyklėlė, padėsianti išsiaiškinti ar jūsų išmanusis tikrai išmanus. Individualiai konsultuosime ir patarsime.

Tiek vaikai, tiek suaugę pasitikrins savo išprusimą atsakant į klausimus apie internetą, knygas, biblioteką, žymius žmones, dalyvaus literatūriniame stalo žaidime „Knygosūkis“, o Laikrodžių muziejus atkurs viduramžių lauko žaidimų tradiciją „Laiko“ tema, o taip pat kvies pasigaminti tikrą veikiantį laikrodį. Kiekvieną dieną biblioteka miestiečius džiugins įvairiomis dienos akcijomis ir dovanomis.

Interaktyvi biblioteka taip pat ragins pailsėti ir atsipalaiduoti, pavartyti knygas ir pasikeisti jau perskaitytomis, panaršyti internete bei susipažinti su „E–paveldu“, „IBiblioteka“, „Vyturys.lt“, elektroninėmis bibliotekos paslaugomis. O mažieji galės pasimėgauti naujausiomis papildytos realybės knygutėmis, kur bendrą kalbą ras išmanus įrenginys ir tradicinė knyga.

Į viešą erdvę bus perkeltos bibliotekos filialuose rengiamos bei didelio susidomėjimo sulaukusios edukacinės veiklos: stalo žaidimų  popietė su „Vakarų žaidimų klubu“, teorinė ir praktinė estetinio lavinimo bei makiažo sau pamokėlė merginoms, genealoginės informacijos paieškos suaugusiems bei teatralizuota edukacija 5–8 metų amžiaus vaikams „Vaikščiojantis medis”, kur vaikai ne tik mokosi kaip piešti savo giminės medį, bet kartu ir žaidžia bei klausosi linksmo pasakojimo.

Biblioteka, visą dieną siūliusi veiklas miestiečiams, popietę kvies prisijungti kitas kultūros ir meno įstaigas. Kiekvieną dieną publiką džiugins įvairūs susitikimai, edukacijos, spektakliai, kūrybinės improvizacijos (žiūrėti detalesnę programą)

Visi renginiai nemokami.

Interaktyvios bibliotekos darbotvarkė (liepos 19-23 d. 11-19 val. Karlskronos aikštėje prie Danės krantinės):

LIEPOS 19 D.

11 val. Rytinė mankšta, spauda ir kava.

12 val. Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis vaikams ir jų tėveliams „Knygos personažai atgyja“.

14 – 16 val. Nostalgiškus prisiminimus kelianti spaudinių paroda „Mano šeima skaitė, skaito ir skaitys“ (1945 – 1986 m. laikotarpio knygos) : vaikai susipažins, pavartys ir išgirs, kokias knygas vaikystėje skaitė jų tėveliai, seneliai (teatralizuoti pristatymai 14.00 ir 15.00 val.).

16 – 17 val. MANO ŠEIMOS ISTORIJA – IŠSAUGOK ATMINTĮ!

  • „Vaikščiojantis medis“ – edukacija 5-8 metų amžiaus vaikams, paprastai ir nuotaikingai supažindinanti su giminės medžio braižymu.
  • Tėveliams – pažintinė paskaita „Genealoginės informacijos paieška ir medžių braižymas. Ką būtina žinoti?“ (nuo 16.00 val.).

17-18 val. Koncertuoja LASS Klaipėdos miesto folkloro ansamblis „Spingsulė” (vadovė S. Mačernienė).

18-19 val. Bardo Jono Baltoko (gitara) dainuojamoji poezija.

Savaitės konkursas #seimosnuotrauka – įsiamžink prie žaismingos fotografavimosi sienelės, dalinkis „Facebook“ socialiniame tinkle ir dalyvauk nuotraukų konkurse! Prizas – knygyno dovanų kuponas.

LIEPOS 20 D.

11.00-12.00 val. Rytinė spauda ir kava.

12.00-16.00 val. Klaipėdos laikrodžių muziejaus edukacinė programa šeimai „Pasigamink laikrodį pats“. Žaisime viduramžių lauko žaidimus ir gaminsime tikrą veikiantį laikrodį.

16.00 val. Teorinė ir praktinė makiažo sau pamoka merginoms. Vasaros tendencijos. Veido modeliavimo ir akių makiažo technikos.

17.00 val. Puokščių komponavimo meno paslaptys tiesiai iš floristo Sigito Kaminsko lūpų.

18.00-19.00 val. Bell Riots elektroninė muzika: 1980 – 1990 m. plokštelių garsai.

Dienos loterija – trys edukacinių užsiėmimų dalyviai laimės bibliotekos dovanas.

LIEPOS 21 D.

11.00-12.00 val. Rytinė mankšta, spauda ir kava.

11.00-13.30 val. Laisva kūrybinė banga „Kuriantys klaipėdiečiai poezijos jūroje“. Turi eilių apie jūrą? Atsinešk ir skaitykime kartu, pačioje miesto širdyje – Klaipėdos senamiestyje!

14.00-17.00 val.  Pažintinė programa „Išbandyk save 3D mieste“: kūrybinės dirbtuvės su 3D spausdintuvu, virtuali ir papildyta realybė, robotai, QR labirintai mažiesiems, Arduino ir Little bits elektronika, Xbox žaidimai ir pramogos.

17-19 val. Muzikinis netikėtumas: kviečiame muzikuoti su Linu Švirinu ir jo instrumentais – bumbekliais.

Dienos akcija „Kryžiažodis“ – teisingai išspręsk ir loterijos būdu laimėk žurnalo prenumeratą.

LIEPOS 22 D.

11.00-12.00 val. Rytinė mankšta, spauda ir kava.

12.00-15.00 val.  Kūrybiniai užsiėmimai vaikams „Kuriame pasaką „gyvai“. Svečiuose dailininkas, rašytojas, knygų iliustratorius Paulius Juodišius.

15.00-18.00 val. Stalo žaidimų popietė vaikams ir suaugusiems su „Vakarų žaidimų klubo“ komanda. Kviečiame smagiai praleisti laiką.

18.00–19.00 val. Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro Atvirų jaunimo erdvių muzikos grupės „Outburst“ koncertas.

Dienos akcija „Kryžiažodis“ – teisingai išspręsk ir loterijos būdu laimėk žurnalo prenumeratą.

LIEPOS 23 D.

11.00-12.00 val. Rytinė spauda ir kava. Wi-Fi.

11.00-13.00 val. Meno edukacija šeimai „Susikurk sau taupyklę“: iš gipso išlietų skulptūrėlių dažymas. Praktiška, miela ir labai originali dovana patiems mažiausiems šeimos nariams ir visiems kitiems! Skulptūrėles dovanoja „Art Figura“.

13.00-15.00 val. Pažintinė programa „Išbandyk save 3D mieste“: kūrybinės dirbtuvės su 3D spausdintuvu, virtuali ir papildyta realybė, robotai, QR labirintai mažiesiems, Arduino ir Little bits elektronika, Xbox žaidimai ir pramogos.

15.00-17.00 val.  Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos literatūrinio stalo žaidimo „Knygosūkis“ popietė. Kviečiame smagiai praleisti laiką!

17.00-19.00 val.  Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atlikėjų pasirodymas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė