Paskelbtas rekordinis mokslo institucijų teikiamų paslaugų sąrašas (0)

mokslo idejos_ukmin.lt

ukmin.lt nuotr.

Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia verslininkus bendradarbiauti su mokslo ir studijų institucijomis ir rengtis bendriems inovacinių čekių projektams. Šiuo metu jau yra paskelbtas atnaujintas mokslo institucijų teikiamų paslaugų verslo atstovams sąrašas, kuriame galima rasti rekordinį skaičių – daugiau nei 2500 įvairių paslaugų, teikiamų verslui Lietuvoje.

Šiais metais mokslo institucijos buvo itin aktyvios ir panoro įtraukti į sąrašą daugiau nei 5000 paslaugų, tačiau ekspertai patvirtino tik apie 50 proc. Verslui teikiamų paslaugų skaičius yra išaugęs 3 kartus nuo priemonės „Inovacinių čekiai“ taikymo pradžios (2016 m. – 2559, 2012 m. – 886).

„Smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai jau dabar kviečiami pradėti ieškoti mokslo partnerių inovacinių čekių projektams. „Inovaciniai čekiai“ yra viena svarbiausių ir populiariausių priemonių, skatinančių verslo ir mokslo partnerystę, žinių pasikeitimą, kuriant ir komercializuojant sukurtus produktus. Naujuoju ES investicijų periodu iki 2020 metų šiai priemonei bus skirta apie 10,14 mln. eurų, siekiant prisidėti prie verslo inovacinio potencialo augimo ir įmonių konkurencingumo didinimo“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Šiais metais visos paslaugos yra teikiamos pagal 6 sumaniosios specializacijos prioritetines kryptis, į kurias Lietuva investuoja 2014–2020 m. laikotarpio ES lėšas: energetika ir tvari aplinka; sveikatos technologijos ir biotechnologijos; agroinovacijos ir maisto technologijos; nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos; transportas, logistika ir informacinių ryšių technologijos; įtrauki ir kūrybinga visuomenė.

Verslui pagal jų poreikius yra siūloma atlikti mokslinius tyrimus, eksperimentinės plėtros darbus ar užsisakyti techninių galimybių studijų. Paslaugų spektras yra labai platus, apima įvairias sritis: nuo įmonių technologijų, gaminių ar paslaugų kūrimo ar tobulinimo  techninių galimybių studijų, koncepcijų rengimo, modeliavimo, produkto ar kito dizaino, prototipų sukūrimo iki sudėtingiausių techninių sprendimų.

Paslaugas verslo atstovams teiks 36 institucijos, tarp kurių tiek valstybinės, tiek privačios mokslo ir studijų institucijos. Paslaugas verslui siūlo 15 Lietuvos universitetų, 12 kolegijų, 9 mokslinių tyrimų institutai.

Kaip ir ankstesniais metais, daugiausia paslaugų verslo atstovams siūlo Kauno technologijos universitetas (625), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (371), Aleksandro Stulginskio universitetas (187), Fizinių ir technologijos mokslų centras (179), Vilniaus universitetas (156), Vytauto Didžiojo universitetas (154).

Paslaugų sąrašas skelbiamas MITA svetainėje. Inovaciniais čekiais Lietuvoje nuo jų teikimo pradžios jau paremtos 1024 įmonės, skirta per 4,15 mln. eurų. lėšų.

paslaugu_sarasas_2016

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Technika ir technologijos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė