Link jūros vedantis Lino takas taps gražesnis ir dar „draugiškesnis“ (0)

Palanga.lt nuotr.

Palanga.lt nuotr.

Link jūros vedantis Palangos Lino takas netrukus neatpažįstamai pasikeis – siekiant jį padaryti ne tik šiuolaikišką, bet ir patogų neįgaliesiems, rengiamas tako atnaujinimo projektas. Planuojama, kad  remonto darbai prasidės dar šiais metais, o atnaujinto tako patogumais palangiškiai ir miesto svečiai galės naudotis jau kitą vasarą.

Lino takas, Vanagupės rajoną sujungiantis su pajūriu, yra populiarus ne tik tarp sveikų atostogautojų, bet ir tarp neįgaliųjų. Būtent jiems, apsistojusiems vienoje iš šioje kurorto dalyje esančių sveikatinimo įstaigų, tai yra patogiausias kelias iki paplūdimio. Šiais metais apsispręsta Lino taką atnaujinti – ne tik pagražinti, bet ir pritaikyti judėjimo ar regėjimo negalią turinčių žmonių poreikiams. Jau rengiamas Lino tako atnaujinimo projektas, jį numatyta baigti dar šį mėnesį.

Kad neįgaliesiems skirta infrastruktūra išties būtų patogu naudotis, projektuojant Lino taką konsultuojamasi su neįgaliųjų organizacijų atstovais – išklausomos jų pastabos bei pasiūlymai, į juos atsižvelgiama. „Norime suteikti kokybišką paslaugą tiems žmonėms, kuriems jos labiausiai reikia, todėl į pasitarimą dėl Lino tako atnaujinimo darbų pasikvietėme neįgaliųjų atstovus“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vatikus.
Atnaujintas Lino takas taps gerokai patogesnis: maždaug 800 metrų ilgio ir 4 metrų pločio, jis bus išilgai perskirtas į dvi juostas – viena bus skirta sveikiems žmonėms, kita – neįgaliesiems. Šias dvi juostas atskirs akliesiems ir silpnaregiams skirta iškilių, 30 centimetrų pločio ryškios spalvos trinkelių vedimo linija.

Judėjimo sutrikimų neturintiems skirtą Lino tako dalį planuojama išgrįsti retro stiliaus spalvotomis betono trinkelėmis, o judantiems vežimėliais skirta dalis bus lygaus, smulkios frakcijos asfalto. Neįgaliesiems skirta tako dalis bus 1,8 metro pločio (kad nesunkiai prasilenktų du vežimėliai) bei paženklinta specialiais ženklais.

Atnaujinant Lino taką bus ne tik pakeista tako danga, bet ir apšvietimas, pasirūpinta mažąja architektūra – suolais, šiukšlių dėžėmis. Neįgaliųjų patogumui Vanagupės gatvėje ketinama įrengti apie 18 automobilių stovėjimo vietų, didžioji dalis jų bus skirta turintiems negalią.

Kad neįgaliesiems būtų patogu nukakti ne tik iki kopų, bet ir patekti į paplūdimį, ketinama išspręsti ir medinių takų, vedančių per kopas iki jūros, klausimą. Priekopyje taip pat planuojama pasirūpinti neįgaliesiems reikalinga infrastruktūra – įrengti specialias dušo kabinas, čiaupus smėliui nusiplauti, bus pastatytas konteinerinis viešasis tualetas, skirtas ir neįgaliesiems.

Palangos meras Š. Vaitkus neabejoja, jog kurorte patogiai jaustis turi visi – tiek sveikieji, tiek ir turintys negalią. Būtent todėl pastarųjų poreikiams Palangoje skiriamas didelis dėmesys. „Jau anksčiau įrengėme neįgaliesiems skirtus patogius privažiavimus prie jūros bei kitą reikiamą infrastruktūrą ties Birutės parku, dabar norime atitinkamai sutvarkyti ir kitoje miesto dalyje esantį Lino taką. Ateityje patogią erdvę, skirtą neįgaliesiems, planuojame įrengti ir Šventojoje“, – sakė Š. Vaitkus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė