„Baltų genas“: R. Balsys apie XV–XVI amžių istoriniuose šaltiniuose minimų baltų dievų gausą (audio) (7)

Prūsų Romuva, pagal Kristoforą Hartknochą, 1684

Prūsų Romuva, pagal Kristoforą Hartknochą, 1684

Aštuntojoje radijo laidoje „Baltų genas: mes ir senovės lietuvių mitai, legendos, simboliai“ Klaipėdos universiteto, Baltų filologijos katedros prof. dr. Rimantas Balsys pasakoja apie XV–XVI amžių šaltiniuose fiksuojama dievų gausą.

„Gali būti, kad tai yra religijos nuosmukio rezultatas. Kada nebeatliekami ritualai legaliai ir bendruomeniškai, tai kiekvienas kaimas, kiekviena gyvenvietė ima tuos ritualus atlikinėti savarankiškai, individualiai, ir, tokiu būdu, tie patys dievai gali įgauti skirtingus vardus,“ – sako dr. R. Balsys.

Ankstesnėje  laidoje dr. Dainius Razauskas aptarė apie baltų dievų panteoną.

Laidos bus transliuojamos kiekvieną šeštadienį (kartojamos sekmadienį) per radijo stotį „Extra FM” (88,5 MHz Vilnius / 89,3 MHz Utena / 91,5 MHz Ukmergė / 93,2 MHz Panevėžys / 97,1 MHz Kaunas / 98,1 MHz Marijampolė / 98,5 MHz Šiauliai / 100,2 MHz Klaipėda).

Laidų autorė ir vedėja Nijolė Jačėnienė, rengėjas VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“, informaciniai partneriai interneto portalas Alkas.lt, dienraštis „Vakarų ekspresas“. Projektą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Garsai, Kultūra, Mes baltai, Religija, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

7 komentarai

  1. lyvis:

    Šitame radio stotyje nesigirdi iš R Balsio jokio garso. lyvis

  2. suduvis:

    Ir dar karta kartoju – ne Baltai mes. Koks dar cia “Baltu genas” ? Baltais mus 1845 metais pervadino vokietis Georg Heinrich Ferdinand Nesselmann . TAI BUVO NE BALTU DIEVAI,O GUDU (GOTU),KURIE DAR IR 15 AMZIUJE,NAUDOJO RUNU RASTA. https://books.google.de/books?id=g1hjAAAAcAAJ&pg=PA899&dq=Armoki+runnat%3F&hl=de&sa=X&redir_esc=y#v=onepage&q=Armoki%20runnat%3F&f=false

  3. Atgalinis pranešimas: „Baltų genas“: R. Balsys apie pagoniškuosius lietuvių ir prūsų aukojimus (audio) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė