Aplinkosaugininkams teko gelbėti paukščių jauniklius (0)

Apuokiukas | SRAAD nuotr.

Apuokiukas | SRAAD nuotr.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Kelmės rajono agentūros darbuotojai į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą atvežė apuoko jauniklį ir du gandriukus. Apuokų jauniklis atklydo į miestą ir buvo užpultas lizdus ginančių paukščių, o gandriukus iškritusius iš lizdo priglaudė ūkininkas. Paukščiai bus globojami, kol sustiprės, o vėliau bus paleisti į laisvę.

Liepos 12 d. ryte į ŠRAAD Kelmės rajono agentūra kreipėsi seniūnas ir pranešė, kad į Birutės gatvės vieno namo kiemą atklydo apuoko jauniklis. Matyt naktį mieste atsidūręs paukštis, ryta buvo užpultas strazdų, kurie gynė savo lizdus. Pasitarę su Jaunųjų gamtininkų centro darbuotojais, skriaudžiamą apuokiuką aplinkosaugininkai sugavo.

Buvo nutartą, kad Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras paukštį priglaus, kol šis sustiprės. Kartu su apuoko jaunikliu į Šiaulius atvežti ir du gandriukai. Iš lizdo iškritusius, nepaskrendančius ir savimi pasirūpinti dar negalinčius gandriukus priglaudė Kelmės rajono, Pagojo kaimo ūkininkas. Vyras apie nelaimę informavo aplinkosaugininkus ir sutiko gandriukus priglausti ir pagloboti iki pirmadienio.

Į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą atvežti paukščiai bus globojami, kol sustiprės. Tikimasi, kad apuoko jaunikliui pakas kelių dienų atsigauti po paukščių antpuolio. Mat jis jau moką skraidyti ir jį bus galima paleisti į laisvę. Gandriukams teks paviešėti kiek ilgiau. Manoma, kad prireiks dar kelių savaičių kol šių sparnai sustiprės ir jie galės mokytis skraidyti.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė