Anykščių rajone patvirtintas antras AKM atvejis kiaulių ūkyje (0)

salon.com nuotr.

salon.com nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Elnininkų I kaime (Anykščių r.), smulkiame ūkyje, kur savo reikmėms buvo auginama tik viena kiaulė, nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM).

Pristačius sergančios kiaulės kraujo mėginį į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą (NMVRVI), tos pačios dienos popietę ji nugaišo ir buvo išvežta į NMVRVI atlikti papildomus tyrimus, kurių rezultatai patvirtino AKM diagnozę.

Šis židinys pateko į 10 km apsaugos zoną, kuri buvo nustatyta liepos 2 dieną po AKM protrūkio Puodžių k., Debeikių sen. (Anykščių r. sav.) ūkyje. Kiaulių laikymo vieta nuo pirminio AKM židinio nutolusi 6,8 km atstumu.

Patvirtinus AKM diagnozę, kiaulė sunaikinta, atlikta ūkio dezinfekcija, 3 km ir 10 km spinduliu nustatytos naujos apsaugos ir priežiūros zonos. Anykščių VMVT specialistai tęsia kiaulių laikymo vietų, patenkančių į zonas, patikrinimus – atlieka klinikinius gyvūnų tyrimus.

Anykščių rajonas priskiriamas AKM užkrėstai teritorijai, kurioje nuolat randamos kritusių šernų gaišenos.

„Atkreipiame dėmesį, kad šiltuoju metu laikotarpiu VMVT inspektoriai dar aktyviau tikrins kiaulių laikymo vietas dėl biologinio saugumo reikalavimų įgyvendinimo. Vengiant įgyvendinti šiuos reikalavimus, dėl pačių ūkininkų aplaidumo nukenčia aplinkiniai kiaulių augintojai, patiriami nemenki nuostoliai. Dar kartą primename, kad rajonuose, kurie įtraukti į buferinę AKM zoną, būtina įrengti dezinfekavimo barjerus prie įėjimų į gyvulių laikymo vietas, pačių kiaulių nelaikyti lauke, šerti tik termiškai apdorotais pašarais bei naikinti graužikus. Kai AKM židinys nustatomas kiaulių laikymo vietose, įvedami papildomi apribojimai, gali būti nustatyta buferinė zona, kurioje privaloma išskersti kiaules ūkiuose, neatitinkančiuose biologinio saugumo reikalavimų“, – komentavo VMVT direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Gyvulių augintojai turi būti ypač budrūs ir pastebėję pakitusį auginamų kiaulių elgesį, ar joms pradėjus gaišti, nedelsiant kreiptis į veterinarijos specialistus arba pranešti VMVT visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė