Lietuvos užsienio reikalų ministras susitiko su Ukrainos didvyre N. Savčenko (nuotraukos) (0)

Lietuvos užsienio reikalų ministras susitiko su Ukrainos didvyre N. Savčenko | flickr.com, URM nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministras susitiko su Ukrainos didvyre N. Savčenko | flickr.com, URM nuotr.

Liepos 11 d. Vilniuje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados nare, Ukrainos didvyre Nadija Savčenko. Po susitikimo L. Linkevičius  sakė, kad N. Savčenko išlaisvinimas yra svarbi Ukrainos ir Europos pergalė, tačiau reikia tęsti darbą, kad būtų užkirstas kelias naujų žūčių ir belaisvių atsiradimui – siekti, kad rytų Ukrainoje įsivyrautų taika.

„Po dvejų sunkių neteisėto kalinimo metų Rusijoje, džiaugiamės galėdami pasveikinti Jus Lietuvoje. Mes laukėme šios dienos. Mūsų žmonės sekė visą tą teisinį farsą ir pergyveno už Jus, už Jūsų sveikatą ir gyvybę“, – sakė L. Linkevičius.

Ministras pažymėjo, kad Lietuva ir šalies diplomatai aktyviai siekė, kad N. Savčenko kuo greičiau atgautų laisvę.

„Džiaugdamiesi matydami Jus laisvėje, pakartojame Lietuvos pasiryžimą tęsti kovą už tai, kad būtų išlaisvinti visi Ukrainos piliečiai-politiniai kaliniai, kurie šiandien vis dar yra neteisėtai kalinami Rusijoje“, – sakė ministras.

Balandžio 11 d. Lietuva paskelbė „Savčenko-Sencovo-Kolčenkos“ sąrašą, į kurį įtraukti asmenys, prisidėję ne tik prie N. Savčenko, bet ir Olego Sencovo ir Oleksandro Kolčenkos pagrobimo ir neteisėto persekiojimo. Ministras teigė, kad Lietuva taip pat nuolat kėlė šį klausimą Jungtinėse Tautose.

„Mes taip pat toliau sieksime, kad visa Jūsų šalis būtų laisva nuo karinių veiksmų, nuo kasdienių karių ir civilių žūčių, sužeidimų ir begalinių žmonių kančių, kurias sukelia tebesitęsianti išorės agresija“, – teigė L. Linkevičius.

N. Savčenko dėkojo Lietuvos vadovams ir žmonėms už palaikymą, kurį visuomet jautė. Ji pažymėjo, kad dėl Lietuvos pastangų Ukrainos kova už laisvę tapo labiau girdima visame pasaulyje.

Ministras įteikė N. Savčenko nuotraukas, kuriose jis ES užsienio reikalų ministrų susitikime 2015 m. vasario 9 d. kartu su kitais ES šalių diplomatijos vadovais ir 2015 m. rugsėjo 29 d. kartu su kitų šalių lyderiais JT Generalinės Asamblėjos paraštėse Niujorke laiko plakatus, reikalaujančius N. Savčenko išlaisvinimo.

L. Linkevičiaus kvietimu Lietuvoje besilankanti N. Savčenko liepos 10 d. dalyvavo Prienų rajone vykusiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime, liepos 11 d. planuojami jos susitikimai su Lietuvos Prezidente, Seimo Pirmininke, Lietuvoje gydomais Ukrainos kariais. N. Savčenko taip pat dalyvaus knygos apie Lietuvos narystę Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje 2014–2015 m. pristatyme Užsienio reikalų ministerijoje.

Lietuva, drauge su kitomis Vakarų valstybėmis, aktyviai veikė siekdama N. Savčenko išlaisvinimo ir nuolat kėlė šį klausimą Jungtinėse Tautose, Europos Sąjungoje, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO), Europos Taryboje ir kitose tarptautinėse organizacijose. Solidarizuodamasi su Ukraina, Lietuva ir toliau ragina besąlygiškai išlaisvinti O. Sencovą, O. Kolčenką ir kitus Rusijos Federacijos teritorijoje neteisėtai kalinamus Ukrainos piliečius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė