Tikimasi, kad vasarą vaikų dienos centrus lankys apie puspenkto tūkstančio vaikų (0)

montessoriforeveryone.com nuotr.

montessoriforeveryone.com nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis apie puspenkto tūkstančio vaikų vasarą ketina lankyti vaikų dienos centrus. Kaip numatoma, dalis vaikų dienos centrų vasarą užsiims įprastine savo veikla, o 69-iuose jų turėtų veikti ir vasaros stovyklos vaikams.

Liepos 1 dieną vaikų dienos centrų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pateiktais preliminariais duomenimis, 69 vaikų dienos centrai šalyje planuoja rengti vasaros stovyklas vaikams. Tarp vaikų dienos centrų numatomų veiklos sričių vasarą yra ir tokios vaikų užimtumo paslaugos, kaip ekskursijų rengimas, užsiėmimai, skirti saviraiškos, socialinių ir higienos įgūdžių ugdymui, fiziniam lavinimui, ir kita veikla.

„Labai svarbu, kad šią vasarą suteikėme galimybę ne tik socialinės rizikos šeimų vaikams, bet ir kitiems vaikams lankytis vaikų dienos centruose, kur vaikai yra prižiūrėti, rūpinamasi jų užimtumu, jiems organizuojamos švietėjiškos, kultūrinės, sportinės veiklos“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Nuo šių metų vaikų dienos centruose gali lankytis ne tik vaikai iš socialinės rizikos šeimų, bet ir visi kiti vaikai, kuriems reikalingos dienos socialinės priežiūros ir ugdymo paslaugos. Vaikų dienos centruose taip pat teikiamos vaikų maitinimo paslaugos, paslaugos ir materialinė pagalba šeimos nariams (informacijos teikimas, konsultacijos, individualūs pokalbiai, šeimos lankymas namuose, užsiėmimai grupėse, paskaitos, bendri renginiai su vaikais), taip pat logopedo, psichologo paslaugos.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vaikų dienos centrų veiklą finansuoja nuo 2002 metų. Nuo 2013 m. ministerija, įgyvendindama Vaiko gerovės 2013–2018 metų programą ir jos įgyvendinimo priemonių plano priemonę, kuria siekiama plėsti vaikų dienos centrus savivaldybėse, teikiant nestacionarias dienos socialinės priežiūros paslaugas vaikams ir šeimoms, kiekvienais metais skelbia Vaikų dienos centrų projektų rėmimo konkursą.

2016 metais konkurso būdu Valstybės biudžeto lėšomis finansuota 250 vaikų dienos centrų projektų. Jiems skirta beveik 3,2 mln. eurų, o tai yra net 0,5 mln. eurų daugiau nei pernai. Šios vasaros veikloms vaikų dienos centrai planuoja skirti 205 235 eurus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė