Alantoje stovyklauja Sibiro lietuvių vaikai (0)

smm.lt nuotr.

smm.lt nuotr.

Liepos  1–15 d. Alantoje (Molėtų raj.) vyksta Švietimo ir mokslo ministerijos surengta lietuvių kalbos ir kultūros stovykla Rusijos šiaurės ir Sibiro lietuvių vaikams ir jaunimui.

„Džiaugiamės galėdami sudaryti galimybę Sibiro lietuvių vaikams pamatyti savo tėvų ir protėvių žemę, išmokti lietuvių kalbą, susipažinti su kultūra ir istorija, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Tokios stovyklos įsimena ilgam ir padeda išlaikyti ir stiprinti ryšius su Lietuva“.

Į stovyklą atvyko per 30 lietuvių kilmės vaikų ir jaunuolių iš Sankt-Peterburgo, Maskvos, Petrozavodsko, Ulan-Udės lietuvių bendruomenių ir lituanistinių mokyklų.

Stovyklautojai mokosi lietuvių kalbos, lietuviškų dainų ir šokių, tradicinių patiekalų gamybos, susipažįsta su Lietuvos kultūra ir etnokultūra, dalyvauja kultūrinėse pažintinėse išvykose į žymias Lietuvos vietas. Stovykloje vyksta Lietuvos istorijos ir geografijos pamokos.

Švietimo ir mokslo ministerija stovyklą remia jau ketvirtus metus siekdama, kad tai taptų tradicija, padedančia Rusijos kraštuose gyvenantiems lietuviams mokytis lietuvių kalbos, išsaugoti tautinę kultūrą, palaikyti ir stiprinti ryšius su Lietuva.

Stovykla Alantoje – viena iš trijų, tradicinėmis tampančių Švietimo ir mokslo ministerijos remiamų stovyklų užsienio lietuvių vaikams. Liepos viduryje antrus metus Rumšiškėse rengiama stovykla sukvies lietuvaičius iš viso pasaulio statyti miuziklo. Rugpjūčio mėnesį  į kūrybinę stovyklą pajūryje bus pakviesti Karaliaučiaus srityje gyvenančių lietuvių vaikai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė