​Šiaulių universitetas apdovanojo gabiausiuosius (0)

V. ir V. Šliūpų vardinės stipendijos laimėtojai G. Gaidamavičius ir G. Narbutienė,ŠU rektorius prof. dr. D. Jurgaitis, G. Narbutienės darbo vadovė V. Juknevičienė | A. Paulausko nuotr.

V. ir V. Šliūpų vardinės stipendijos laimėtojai G. Gaidamavičius ir G. Narbutienė,ŠU rektorius prof. dr. D. Jurgaitis, G. Narbutienės darbo vadovė V. Juknevičienė | A. Paulausko nuotr.

Vos praėjus diplomų įteikimo iškilmėms, Šiaulių universitetas apdovanojo talentingiausius ir akademinėje veikloje labiausiai pasižymėjusius studentus. Jiems įteiktos net keturios garbingos vardinės Šiaulių krašto stipendijos – Vandos ir Vytauto Šliūpų bei Povilo Višinskio. O būsimi Šiaulių universiteto pirmakursiai vis dar gali pretenduoti į šiemet kartu su Šiaulių miesto savivaldybe įsteigtą skatinamųjų stipendijų fondą.

Įvertino aktyviausius ir stropiausius

Birželio 29 dieną Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje buvo įteikta tradicinė, jau 27-oji vardinė P. Višinskio stipendija. Šių metų stipendininke tapo Šiaulių universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto lietuvių filologijos ir komunikacijos studijų programos bakalaurė Roberta Stonkutė.

Dar 1991 metais kultūros mecenatės Laisvydos Martusevičienės įsteigta P. Višinskio, žinomo lietuvių rašytojo, režisieriaus, aktyvaus visuomenės ir politikos veikėjo, vardo stipendija kasmet įteikiama geriausiai besimokantiems ir aktyviai įvairiose veiklose dalyvaujantiems Šiaulių universiteto humanitarinio profilio studentams.

„Šių metų stipendijos laimėtoja Roberta Stonkutė – ne tik puiki studentė, bet ir aktyvi visuomenininkė. Šiuo metu ji yra Šiaulių universiteto studentų atstovybės prezidentė ir Šiaulių universiteto tarybos narė. Džiaugiamės, kad turime galimybę ne tik įvertinti stropių studentų darbą bei iniciatyvas, bet kartu ir prisidėti finansiškai, paskatinti juos judėti pirmyn“, – kalbėjo dr. Remigijus Bubnys, Šiaulių universiteto studijų prorektorius.

R. Stonkutė šiemet baigė bakalauro studijas, tačiau mokslų neketina apleisti. Jos artimiausiuose planuose – antrosios pakopos magistrantūros studijos Šiaulių universitete.

Trys stipendijos – garsinantiems J. Šliūpo vardą

Liepos 4 dieną, minint 155-ąsias dr. Jono Šliūpo gimimo metines, Šiaulių universiteto bibliotekoje, dr. J. Šliūpo archyve, buvo įteiktos ir Vandos bei Vytauto Šliūpų stipendijos. Jos skirtos iš Šiaulių krašto kilusio žymaus lietuvių spaudos ir politikos veikėjo, aušrininko, gydytojo dr. J. Šliūpo atminimui pagerbti.

„Šiaulių universitete Vandos ir Vytauto Šliūpų stipendijų tradicija dar visai jauna, šiemet jos įteiktos trečiąjį kartą. Stipendijų tikslas – įvertinti svarbiausius darbus, susijusius su dr. J. Šliūpo archyve arba kituose informacijos šaltiniuose sukauptos medžiagos tyrimais, jo iškeltais esminiais kultūros, istorijos, visuomenės plėtros, tikėjimo išpažinimo klausimais, mažai žinomais istoriniais bei biografiniais faktais, atspindinčiais ryšį su Lietuva ir Šiaulių kraštu“, – vardijo dr. R. Bubnys.

Garsaus kraštiečio sūnaus V. Šliūpo ir jo žmonos (šiuo metu pora gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose) įsteigta stipendija tradiciškai skiriama Šiaulių universiteto socialinių ir humanitarinių mokslų srities bakalauro ir (ar) magistro studijų studentams už tais metais apgintus geriausius bakalauro ar magistro darbus, garsinančius dr. J. Šliūpo vardą.

Šių metų kandidatus stipendijai gauti atrinko Šiaulių universiteto rektoriaus įsakymu patvirtintas Vandos ir Vytauto Šliūpų stipendijos komitetas.

Vandos ir Vytauto Šliūpų 300 eurų stipendijos įteiktos viešojo administravimo bakalauro studijų programos studentei Gretai Narbutienei už darbą „Piliečių įtraukimas į kaimo raidos sprendimų priėmimą: Raseinių rajono „Gintaro kaimų“ bendruomenės atvejis“ ir viešojo valdymo magistro studijų programos studentui Mantui Blinstrubui už darbą „Vietos savivaldos autonomija Lietuvoje“. Vienkartinė 900 eurų vertės Vandos ir Vytauto Šliūpų stipendija atiteko istorijos bakalauro studijų programos IV kurso studentui Giedriui Gaidamavičiui, parašiusiam darbą tema „Jokūbo Ignoto Nagurskio istorinė biografija“.

Gabius abiturientus skatins stipendijų fondu

2016 metais Šiaulių universitetas, bendradarbiaudamas su Šiaulių miesto savivaldybe, abiturientams ir būsimiesiems Šiaulių universiteto studentams siūlo dar vieną iniciatyvą – skatinamąsias Šiaulių miesto garbės piliečių vardines stipendijas.

Tokios skatinamosios stipendijos bus skiriamos šiais metais į Šiaulių universitetą įstojusiems pirmos pakopos bakalauro studijų studentams, ne vyresniems nei 24 metų ir kurių bent vieno valstybinio brandos egzamino įvertinimas siekia 90–100 balų. Taip pat tiems, kurie per paskutinius dvejus metus tapo tarptautinių dalykinių olimpiadų, konkursų nugalėtojais arba prizininkais, buvo šalies olimpinės rinktinės nariais arba kandidatais, pasaulio žaidynių čempionais arba prizininkais. Stipendijomis bus skatinami ir jaunuoliai, gyvenantys socialiai remtinose šeimose.

„Skatinamosiomis stipendijomis gabius abiturientus skatinsime būti lojalius savam kraštui – savo studijas ir ateitį sieti su Šiaulių universitetu ir Šiauliais“, – teigė dr. R. Bubnys.

Šiai iniciatyvai finansuoti įkurtas 30 tūkst. eurų vertės Šiaulių miesto garbės piliečių vardinių stipendijų fondas. Stipendininkams kas mėnesį planuojama skirti nuo 100 iki 200 Eur, tikslus stipendijos dydis priklausys nuo stojančiojo valstybinių egzaminų ir kitų pasiekimų rezultatų. Gerai besimokantiems iš socialiai remtinų šeimų bus skiriama 100 eurų stipendija per mėnesį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė