Vingio parke skambėjo gražiausios lietuviškos dainos (nuotraukos) (0)

SMM.lt nuotr.

SMM.lt nuotr.

Trečiadienį, liepos 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai rinkosi į Vingio parką, kur vyko pirmasis ir didžiausias Lietuvos moksleivių dainų šventės renginys – Dainų diena „Tu mums viena“. Koncerto metu skambėjo ir jaunimo pamėgta muzika, ir gražaus lietuviško folkloro bei chorinės dainos klasikos perlai.

21 val. Lietuvos laiku šventinis koncertas buvo trumpam pristabdomas, kad Dainų šventės choras kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedotų Lietuvos himną, Vinco Kudirkos „Tautinę giesmę“.

„Nuo pirmadienio Vilniaus gatves užpildė Lietuvos moksleivių dainų šventės dalyviai. Seime atidaryta Moksleivių dailės darbų paroda, sostinės skveruose, aikštėse, parkuose muzikuoja, dainuoja ir šoka iš visos Lietuvos ir užsienio suvažiavę mokiniai. Dėkoju mokiniams, jų mokytojams, kolektyvų vadovams, šventės organizatoriams už šį koncertą, kuris nepaliko abejingo nei vieno – jis ilgam išliks ir mūsų atmintyje, ir širdyje. Tegu mūsų visų širdys plaka Lietuvai“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Pasak Dainų dienos meno vadovo Raimondo Katino, ši Dainų diena ypatinga tuo, kad daugiau nei trečdalis jos repertuaro buvo specialiai šiai šventei parašyti kūriniai. Vingio parke taip pat skambėjo penkių Lietuvos etnografinių regionų dainos, atliekamos tarmiškai: „Šių naktį par naktį“, „Cykiai cykiai“, „Pempel pempel“, „Bijūnėlis žalias“ ir kt.  Daugiau kaip pusė dainų  skirta Tėvynei, Lietuvai, gimtinei, jose akcentuojama meilė, patriotizmas ir pilietiškumas. Daugelis dainų – plačiai žinomos, tad jas dainuoti galėjo ir žiūrovai. Pavyzdžiui, ciklą „Keturių kartų dainos“ vienu metu dainavo proseneliai, seneliai, tėvai ir vaikai. Ši keturių dainų kompozicija vadinasi „Palinko liepa šalia kelio“.

Koncerte skambėjo ne tik mokinių chorų atliekamos dainos. Gerai žinomus lietuviškus kūrinius interpretavo ir solistai bei populiarios grupės: tautinio metalo grupė Thundertale, Kitava.

Dainų dienoje dalyvavo 10 tūkst. dalyvių: 8 tūkst. įvairaus amžiaus dainininkų, 1500 dūdų orkestrų muzikantų ir pusšimtis būgnus mušančių šokėjų. Šventėje dirigavo 24 dirigentai.

Lietuvos moksleivių dainų šventės renginiai vyks iki liepos 9 d.

Šiandien, liepos 7 d., įvairiose senamiesčio vietose pasirodymus rengia folkloro ansambliai, pučiamųjų orkestrai, Šv. Kotrynos ir  Šv. Jonų bažnyčiose koncertuoja akordeonų orkestrai ir chorai. Gedimino kalno papėdėje visą dieną vyksta jomarkas. Liepos 8 d. Siemens arenoje vyks dar vienas didelis dainų šventės renginys – Šokių diena „Mano žemė“, o liepos 9 d. žiūrovai kviečiami į Kalnų parką, kur vyks pats margiausias, judriausias ir linksmiausias Dainų šventės renginys – Ansamblių vakaras „Koks gražus tavo veidas, gimtine“. Dainų šventės metu Seime veikia mokinių kūrybos paroda „Tu mums viena“.

Apie Lietuvos moksleivių dainų šventę

Dainų šventėje šiemet dalyvaus per 800 kolektyvų: 246 chorai, 252 šokėjų kolektyvai, 202 ansamblio vakaro kolektyvai, 60 pučiamųjų, 40 akordeonininkų orkestrai, 35 orkestrų choreografinės grupės ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos, Rusijos. Šventėje iš viso šoks, gros ar dainuos daugiau nei 22 tūkst. mokinių.

Dainų šventės organizacinio komiteto pirmininkė – švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Šokių dienos meno vadovė – Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studijos „Ratilėlis“ vadovė Živilė Adomaitienė, Dainų dienos meno vadovas – Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choro „Viva Voce“ vadovas Raimondas Katinas, Ansamblių vakaro meno vadovas – Vytautas Buterlevičius, buvęs „Lietuvos“ ansamblio vyriausiasis baletmeisteris.

Moksleivių dainų šventę rengia Švietimo ir mokslo ministerija kartu su M. K. Čiurlionio menų mokykla.

Lietuvos dainų švenčių istorija prasidėjo 1924 m. Lietuvos moksleivių dainų šventės atskirai pradėtos rengti nuo 1964 m. Dainų ir šokių švenčių tradicijos Baltijos valstybėse 2003 m. buvo įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Vytauto Tumėno nuotraukų galerija:

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė