Valstybės dieną „Tautiška giesmė“ sujungė pasaulio lietuvius (nuotraukos) (0)

„Tautiška giesmė“ Stavangeryje, Norvegijoje3| URM nuotr.

„Tautiška giesmė“ Stavangeryje, Norvegijoje3| URM nuotr.

Liepos 6-ąją, Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną, lietuviai visame pasaulyje vieningai giedojo „Tautišką giesmę“. Ši aštuntus metus kartojama akcija sujungė lietuvius skirtingose šalyse ir žemynuose.

Kaip ir kiekvienais metais, himno giedojimui pasirenkamos įdomios ir netikėtos vietos. Lietuviai Nyderlanduose giedojo plaukdami Hagos kanalais. Lietuvos generalinis konsulatas Los Andžele lietuvius pakvietė į Santa Monikos paplūdimį. Vengrijos lietuviai „Tautišką giesmę“ atliko vienoje aukščiausių Budapešto vietų, ant Gelerto kalvos, o Almatos lietuvių bendruomenės „Aidas“ atstovai himną giedojo kalnų slidinėjimo kurorte Čimbulake, esančiame 2300 metrų virš jūros lygio.

Lietuvių bendruomenė Kijeve „Tautišką giesmę“ atliko miesto centrinėje aikštėje, Maidane. Po giesmės susirinkusieji bendravo, dalijosi įspūdžiais ir džiaugėsi, kad kasmet šios akcijos dalyvių vis daugėja. Šiais metais Lietuvos himnas liepos 6 dieną skambėjo ir Odesoje, prie Operos teatro.

Himną atlikę Ispanijos lietuviai ambasadoje Madride taip pat dalyvavo viktorinoje, kurioje galėjo pasitikrinti žinias apie Lietuvą. Ambasadoje Maskvoje lietuvių bendruomenė po himno taip pat neskubėjo skirstytis – dainavo lietuviškas dainas, skaitė eiles ir bendravo. Generaliniame konsulate Sankt Peterburge susirinkę lietuviai, pasipuošę jų pačių pintoms trispalvėmis apyrankėmis, po himno giedojimo rinkosi prie bendrų vaišių stalo.

Prie lietuvių visame pasaulyje prisijungė ir Lietuvos ambasada Airijoje. Lietuvos ambasadorė Airijoje Rasa Adomaitienė pasveikino susirinkusiuosius, pabrėždama, jog šią dieną lietuviai švenčia „sukūrimą“ ir yra tos sukurtos karalystės palikuonys, nešiojantys ją savyje kaip palikimą, kurį verta puoselėti ir išsaugoti savo vaikams bei anūkams. Svečiai vieningai sugiedojo „Tautišką giesmę“,  o vėliau  klausėsi muzikinės programos. Dainavo atlikėjos Eurika Masytė, Raimonda Masiulytė, įvairius kūrinius sugrojo gabūs muzikuojantys vaikai.

Minske himną kartu atliko Lietuvos ambasados Baltarusijoje darbuotojai kartu su Europos Sąjungos atstovybėje Minske dirbančiais lietuviais bei lietuvių bendruomene. Susirinkusius ambasados kiemelyje su Valstybės diena sveikino Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Evaldas Ignatavičius, linkėdamas vienybės ir susitelkimo.

Valstybės dienos paminėti susirinkusiems Gruzijoje gyvenantiems lietuviams tradiciškai giedant himną talkino ir gruzinai. Šventės proga Tbilisyje taip pat  lankėsi Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Šarūnas Liekis, kuris pasakojo apie Lietuvos aktualijas, trumpai apžvelgė istoriškai svarbius momentus.

Kelios dešimtys Moldovos lietuvių, šalyje dirbančių Lietuvos ekspertų ir Kišiniove tuo metu besilankiusių svečių iš Lietuvos taip pat giedojo Lietuvos himną. Ambasadoje taip pat atidaryta Moldovoje gyvenančių lietuvių vaikų piešinių paroda „Lietuva vaikų akimis“.

Kartu giedoti Lietuvos himno susirinko būrelis Čekijos lietuvių bendruomenės narių ir Prahoje viešintys turistai iš Lietuvos. „Tautiška giesmė“ atlikta šalia medinės Karaliui Mindaugui skirtos skulptūros ambasados sode.

Akcija „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ liepos 6 dieną taip pat surengta Baku, Helsinkyje, Jerevane, Londone, Strasbūre, Stavangeryje, Stokholme, Varšuvoje, Vašingtone ir daugelyje kitų pasaulio miestų. Himną sekmadienį ir pirmadienį taip pat giedojo lietuviai Baltimorėje, San Paule ir Tokijuje.

1253 metais karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos Karalius Mindaugas. Šia proga liepos 6-ąją lietuviai visame pasaulyje vieningai gieda „Tautišką giesmę“.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė