Panevėžyje prasideda XIV tarptautinis tapybos pleneras (0)

K. Naruševičiaus pieš.

K. Naruševičiaus pieš.

Liepos 6 d. Panevėžyje prasidėjo tarptautinis tapytojų pleneras, skirtas tapytojo Kazimiero Naruševičiaus (1920–1999) atminimui. Jau keturioliktus metus iš eilės Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyrius sukviečia Lietuvos ir užsienio tapytojus kurti, bendrauti ir dalytis profesine patirtimi. Dešimties dienų kūrybinį procesą vainikuos bendra tapybos paroda, kuri Galerijoje XX bus atidaryta liepos 15 d. 16.30 val.

Šią vasarą renginyje drauge su Lietuvos dailininkais dalyvaus svečiai iš Indijos, Olandijos, Vokietijos, Baltarusijos. Svečio teisėmis plenere kurs ir tarptautinės menininkų organizacijos „Fokus – Europa“ pirmininkas L-B Krackė (Lutz-Benno Kracke). Visi plenere viešintys tapytojai taip pat dovanos po kūrinį, kurie papildys Galerijos XX saugomą plenero kolekciją.

K. Naruševičius su Panevėžiu susijęs buvo visą gyvenimą: jo iniciatyva 1967 m. įkurta Panevėžio dailės mokykla, jis rūpinosi, kad mieste būtų įsteigtas Lietuvos dailininkų sąjungos skyrius, kuriam daugelį metų ir pats vadovavo. Mokyklose dėstė dailę, išugdė ne vieną menininką.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė