Neringa kviečia į Pamario krašto žvejo šventę (0)

Neringa.lt nuotr.

Neringa.lt nuotr.

Artėjantį savaitgalį, liepos 8–10 dienomis, Neringos gyventojų ir lankytojų dėmesys labiausiai krypti turėtų į Juodkrantės gyvenvietę, kur vyks Pamario krašto žvejo šventei skirti renginiai.

Kaip teigia šventę rengiančio Liudviko Rėzos kultūros centro darbuotojai, istoriniai šaltiniai byloja, kad Pamario krašto žvejo šventės ištakos siekia 1958-uosius, kuomet buvo švenčiamas 2-asis žvejų kolūkių festivalis. Smagiu žvejų susibūrimu buvusi šventė nuolat keitė savo formas ir šiandien išaugo į kelias dienas trunkantį renginių ciklą, skirtą prisiminti ir pagerbti verslinę žvejybą praktikuojančius pamario gyventojus bei jų tęsiamas tradicijas.

Pamario krašto žvejo šventei skirti renginiai prasidės liepos 8-ąją, penktadienį, Liudviko Rėzos kultūros centro parodų salėje vyksiančiu Eugenijaus Striogos fotografijų parodos „Žvejų krantas“ atidarymu (pradžia 18 val.). Apžvelgus parodą bus galima pasiklausyti doc. dr. Nijolės Strakauskaitės paskaitos apie žvejų gyvenimo kasdienybę ir pokyčius XIX–XX a. sandūroje (nuo 19 val.).

Daugiausiai Pamario krašto žvejo šventei skirtų iniciatyvų vyks liepos 9-ąją, šeštadienį, nuo 10 ryto iki vėlyvo vakaro Kuršių marių krantinėje ties Raganų kalnu.

Kaip pastebi šventės rengėjai, skirtingose marių vietose būdavo žvejojamos skirtingos žuvys, skirdavosi ir žvejybos būdai. Šiuos skirtumus nuspręsta pristatyti kasmet į Pamario krašto žvejo šventę pasikviečiant vis kitą Kuršių marių prieglobstyje gyvenančią bendruomenę.

Šiais metais šventėje dalyvaus ir prisistatys Rusnė. Salos etnokultūros ir informacijos centro atstovai demonstruos kaip pinami nėginiai bučiukai, supažindins su Rusnės žvejybos ir gyvenimo ypatumais.

Kelis metus Juodkrantės krantinėje vykusias pamario bendruomenių varžytuves keis visiems šventės dalyviams skirtos sporto rungtys. Siekiantys laimėti didįjį Bangpūčio prizą turės įveikti 10 rungčių –  inkaro laikymo, plūduro metimo, žuvies gaudymo, tinklo mezgimo, bučiuko pynimo ir kitas.

Šventės metu bus piešiamos jūrinės tatuiruotės, veiks vaikams skirta erdvė, žvejo foto studija, Neringos žvejų istorijas pasakojanti paroda,  tautodailininkų, amatininkų ir kulinarinio paveldo mugė. Bus pristatomas pamario krašto kulinarinis paveldas. Į šventę atvykęs Bangpūtys kartu su jos organizatoriais pagerbs Neringos žvejus.

Šventinio baigiamojo koncerto metu pasirodys šalies populiariosios muzikos atlikėjai (pradžia 20. 30 val.), o šventę vainikuos lazerių ir pirotechnikos šou (23.45 val.).

Ramią sekmadienio, liepos 10-osios, popietę Juodkrantės bažnyčioje vyks šventos mišios už žvejus ir jų šeimas (nuo 13 val.).

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė