Už nuopelnus Lietuvai apdovanoti septyni Vilniaus universiteto mokslininkai (0)

lrp.lt. R. Dačkaus nuotr.

lrp.lt. R. Dačkaus nuotr.

Trečiadienio rytą Valstybės – Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo – dienos proga Prezidentūroje šalies vadovė Dalia Grybauskaitė apdovanojimus už nuopelnus Lietuvai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje įteikė kelioms dešimtims lietuvių ir užsienio piliečių, tarp kurių – net 7 Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai.

„Džiaugiuosi, jog visų, gavusiųjų šiuos apdovanojimus, darbai yra matomi ir gerbiami. Toks pripažinimas neabejotinai reikšmingai prisideda prie šalies ir universiteto žinomumo bei konkurencingumo stiprinimo tarptautinėje erdvėje. Tikiu, kad šie VU akademikų pasiekimai įkvėps ne tik jaunuosius akademinės bendruomenės narius, bet ir dar studijuojančią jaunąją kartą, ateityje matančią save šios bendruomenės dalimi“, – sakė VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi buvo apdovanotas projekto „Jungtinis gyvybės mokslų centro sukūrimas“ vadovas, VU Gamtos mokslų fakulteto Botanikos ir genetikos katedros profesorius Juozas Rimantas Lazutka, apdovanojimas taip pat buvo įteiktas Biotechnologijos instituto Baltymų-nukleorūgščių sąveikos tyrimo skyriaus vedėjui, genų redagavimo sistemos kūrėjui prof. Virginijui Šikšniui, Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų direktoriui, Fizikos fakulteto Puslaidininkių fizikos katedros profesoriui Gintarui Valušiui, VU profesoriui emeritui, filosofui ir eseistui Marijui Arvydui Šliogeriui.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanota VU Matematikos ir informatikos fakulteto profesorė, Europos skaitmeninio pasaulio moters vardo laureatė Valentina Dagienė ir VU Filosofijos fakulteto prodekanas, Sociologijos katedros profesorius, filosofas, sociologas ir vertėjas Zenonas Norkus.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanotas VU Filologijos fakulteto Lietuvių literatūros katedros docentas, vaikų literatūros tyrinėtojas, vertėjas ir vaikų literatūros sklaidos puoselėtojas Kęstutis Urba.

Valstybės apdovanojimai liepos 6-osios dienos proga iš viso skirti beveik trisdešimčiai asmenų. Šią dieną minimas Mindaugo vainikavimas Lietuvos karaliumi 1253 metais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė