Nepaskiepyti vaikai privalo būti priimti į ugdymo įstaigas (3)

triggerlappy.com nuotr.

triggerlappy.com nuotr.

Liepos 5 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nusprendė, kad buvusio Sveikatos apsaugos ministro V. Andriukaičio įsakymas, uždraudžiantis priimti į ikimokyklines ir priešmokyklines ugdymo įstaigas nuo poliomielito, tymų ir raudonukės nepaskiepytus vaikus, prieštarauja konstitucinio teisinės valstybės principo apimamam teisės aktų hierarchijos principui. 

Tai reiškia, kad nuo šiandien šis teisės aktas nebegalioja, ir nepaskiepyti vaikai privalo būti priimti į ugdymo įstaigas. Teismas taip pat pripažino neteisėtu reikalavimą Vaiko sveikatos pažymėjime nurodyti vaiko skiepijimo būklę.

Primename, kad į teismą kreipėsi Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė D.Mikutienė, Antikorupcijos komisijos pirmininkas V.Gailius, Vaiko gerovės komisijos narė A.Stančikienė, Audito komiteto narys G.Tamošiūnas. Atsakovas šioje byloje – Sveikatos apsaugos ministerija.​

Asociacijos „Objektyviai apie skiepus”, “„Nepriklausomas skiepų informacijos centras”, „Lietuvos tėvų forumas“ ir daugybė Lietuvos šeimų ir tėvelių nuoširdžiai dėkoja pareiškėjams už įsiklausimą, neabejingumą ir ištiestą pagalbos ranką. Ypatingai dėkojama Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkei Dangutei Mikutienei, taip pat – už konsultacijas ir atstovavimo paslaugas advokatui Gintarui Kalinauskui. 

Visas LVAT sprendimas yra čia.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė