„Kelionių kompasas“: Nepakartojamos foto akimirkos (audio) (0)

Gerimantas Statinis ir Raimondas Puišys | alkas.lt nuotr.

Gerimantas Statinis ir Raimondas Puišys | alkas.lt nuotr.

Pašnekovas: Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Rusijos geografijos draugijos narys, keliautojas – Raimondas Puišys.

R.Puišys gimė 1963 metais Jurbarke, augo Alytuje, baigė studijas tuometiniame Lietuvos žemės ūkio universitete. Fotografuoti menininkas pradėjo keliaudamas. Fotomenininkas Raimondas Puišys yra surengęs apie 40 personalinių parodų skirtingomis temomis Lietuvoje ir Sankt Peterburge, pelnė 6 apdovanojimus. Išleidęs meninį fotografijos albumą “Aukštumos žemumos“ (2012 m.).

Abi šios fotografijų serijos temos papildo viena kitą, jose ryškėja atida kalnų gamtovaizdžiui, kuris dažnai yra simbolinamas, taip pat ir žmonėms. R. Puišio fotografijas ženklina noras įamžinti kalnų didybę ir alpinistų kovos, būtinybės pasiekti tikslą įprasminimas. Šis albumas dedikuotas Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentui Algimantui Jucevičiui. R. Puišys – konkurso „Gamta – mūsų namai“ laureatas, Lietuvos ir Rusijos fotografijos konkursų prizininkas, pelnęs apdovanojimus už fotografijas, eksponuotas parodose Sankt Peterburge ir Tokijuje.

Meilė gamtai ir žmonėms, siekis ateičiai išsaugoti nykstančių paminklų atminimą fotomenininką skatina fiksuoti gamtos kaitą, žmogaus būsenas, jo aplinką. Autorius fotografijose per asmeninį emociškai prisodrintą santykį pateikia įvairius mūsų dvasinio ir socialinio gyvenimo aspektus, akcentuoja kultūrinio paveldo svarbą. R. Puišio kūryboje itin svarbi kelionių ir ekspedicijų į kalnus tema.

Antrasis fotoalbumas „Vorkuta 67 – oji paralelė“ išleistas šiemet, dar kvepiantis spaustuvės dažais. Jau daugiau nei trisdešimtmetį gamtą kalnus, žmones, natūralų, nepagražintą gyvenimą fiksuojantis fotomenininkas šįsyk iš kalnų pasidavė Rusijos šiaurės poliaračio linkui, iki Komijos Respublikos miesto Vorkutos ir jo apylinkių. Trečią pagal dydį atšiaurų mūsų planetos miestą už poliarinio rato, kurio apylinkės nusėtos GULAG‘o lageriais, tūkstančių lietuvių tremties Golgota, pavasarį, vasarą ir rudenį aplankęs Raimondas regėjo ne tik kaip keliautojas, o kaip profesionalus fotografas.

Laidą veda žurnalistas ir keliautojas Gerimantas Statinis.

Kategorijos: Alko radijas, Gamta ir žmogus, Kelionės, Kelionių kompasas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė