R. Čekutis. Prasimanymai apie tautininkus (31)

Ricardas-Cekutis-Alkas-lt-j-vaiskuno-nuotr

Ričardas Čekutis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Artėjant Seimo rinkimams apie Tautininkų sąjungą (TS) viešosiose erdvėse tradiciškai platinami įvairūs prasimanymai, siekiant sumenkinti partijos reputaciją bei sąmoningai iškreipti TS vertybines ir programines nuostatas. Kaip visada tokiais atvejais, tai daro žmonės, kurie niekada nėra balsavę už tautininkus, tačiau visuomet demonstruoja perteklinį rūpestį TS politine ateitimi.

Prasimanymas Nr. 1 – „Tautininkai rinkimuose dalyvaus kartu su susikompromitavusia „Tvarkos ir Teisingumo“ (TT) partija“

Nesiimu vertinti svetimų politinių jėgų reikalų, todėl kalbėsiu tik apie aplinkybes, kurias tendencingai pateikus ir buvo suformuotas šis gandas. Kaip žinia, tautininkai kovo 19 d. pasirašė su TT vertybinę deklaraciją, kurios atsiradimo aplinkybės plačiau paaiškintos ČIA.

Tik papildysiu, kad tikrieji tautininkų pasekėjai turėtų džiaugtis, jog ir kitose partijose atsiranda vis daugiau TS deklaruojamų vertybių, kad mūsų idėjos randa vietą net sisteminių partijų programose. Taip pat noriu atkreipti dėmesį į skaitytojui galbūt mažiau žinomus faktus dėl galimų TS rinkimų partnerių. TS Taryboje buvo nuspręsta dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose pirmenybę teikiant plačiai tautinei-antikorupcinei koalicijai, kurią galėtų sudaryti TS, partija „Jaunoji Lietuva“, Krikščioniškosios demokratijos partija, Centro partija, visuomeniniai šeimų judėjimai bei atskiri visuomenininkai, kuriems nėra svetimos tautinės vertybės. Kartu buvo atmestos interpretacijos, dirbtinai „skatinančios“ tautininkus dalyvauti rinkimuose drauge su TT. Visas pareiškimas – ČIA.

Prasimanymas Nr. 2 – „Tautininkai neturi rimtos programos ir į rinkimus eina tik su populistiniais lozungais“

Šis prasimanymas reguliariai paskleidžiamas kasmet, matyt, mėginant parodyti rinkėjui, kad esą yra „rimtos“ partijos (kurios visą savo „rimtumą“ grindžia tik iš biudžeto semiamomis lėšomis), ir „populistinės“ (kurių veikianti korupcinė politinė sistema tiesiog neįsileidžia, nes tai sukeltų grėsmę „rimtų“ partijų pinigų dalyboms). Beje, kur jau mums savo „populizmu“ lygintis su biudžetiniais valstybinių lėšų tratintojais, postringaujančiais apie neišpasakytus turtus, kurie esą užgrius rinkėjus jų išrinkimo atveju.

Šiemet tautininkai savo suvažiavime atnaujino Bendrąją programą, kurią galima paskaityti ČIA.

Prasimanymas Nr. 3 – „Tautininkai nori sugriauti Europos Sąjungą, kuri yra Lietuvos saugumo garantas“

Pirmiausia, Lietuvos saugumo garantas yra NATO, o ne ES, bet gandų kūrėjams, žinoma, tai mažiausiai įdomu. Antra – niekur niekada nesakėme, kad ketiname griauti ES. Taip, mūsų netenkina dabartiniai neaiškūs principai, kuriais kažkas paskiria visą Briuselio valdžią, mūsų netenkina idėjos federalizuoti Europą ir panaikinti nacionalinių valstybių suverenitetus, mūsų netenkina dabartinės neaiškiais principais suformuotos ES valdžios politika vadinamųjų „pabėgėlių“ klausimu ir dar daugelis kitų neigiamų reiškinių, vyraujančių tokioje Bendrijoje (mūsų santykis į ES atspindėtas aukščiau minėtoje programoje). Tačiau mes, tautininkai, puikiai suprantame, kad bet koks drastiškas sistemos panaikinimas skaudžiausiai atsilieps ne Briuselio biurokratijai, o eiliniams žmonėms, todėl visada kvietėme ne griauti, o kurti, t.y. reformuoti, paverčiant šią Bendriją tautinių valstybių sąjunga, išsaugant nacionalinės teisės viršenybės principus.

Prasimanymas Nr. 4 – „Tautininkai džiūgauja dėl britų pasitraukimo iš ES ir tuo pasitarnauja rusų propagandai“

Jeigu kas nors paskaičiuotų, kiek kartų buvome apšaukti „rusų agentais“ ir kiek kartų tiems šaukliams tekdavo dėl to vėliau raudonuoti, tai būtų galima išleisti daugiatomę šių šauklių „paklydimų“ bei „apsirikimų“ enciklopediją. O tiems, kurie iš tikrųjų nori sužinoti tautininkų poziciją šiuo klausimu, siūlau pasiskaityti ČIA.

Galiu tik pridurti, kad jeigu „rusų agentų“ ieškotojai būtų nuoseklūs, tai dabar turėtų „kremliaus tarnais“ apšaukti ir daugumą britų, jei, žinoma, nebijos prarasti darbo jų silkių konservų fabrikuose…

Prasimanymas Nr. 5 – „Tautininkai yra grynai proamerikietiška partija“

Šis prasimanymas tiesiogiai susijęs su prasimanymu Nr. 4, juolab, kad jį pačiu paradoksaliausiu būdu nuolat skleidžia tie patys asmenys, kuriems siūlyčiau apsispręsti ir pasirinkti tarp rusų bei amerikiečių…

O atsakymas yra paprastas – tautininkai yra partija, kuriai Lietuvos interesai yra aukščiau visko. Jeigu mūsų interesai sutampa su amerikiečių interesais, pavyzdžiui, kolektyvinės gynybos srityje, tuomet galime tik didžiuotis, kad turime tokius stiprius karinius sąjungininkus, be kurių NATO sutarties 5-asis punktas apskritai netektų prasmės. Kalbant apie dabar Europoje derinamą Transatlantinės prekybos sutartį, kaip teigiama, ginančią tik stambiųjų JAV korporacijų interesus, mažinančią jų gaminamos produkcijos kokybės standartus bei nutiesiančią kelius į Europos rinką įdiegti genetiškai modifikuotus organizmus, esame skeptiški, tačiau kartu privalome konstatuoti akivaizdu faktą: iki šiol niekas nėra matęs galutinio šios sutarties teksto, todėl jeigu jis kada nors bus paviešintas, būtinai pateiksime savo nuomone papunkčiui.

Prasimanymas Nr. 6 – „Tautininkai neatsižvelgia į tikrovę ir gina pasenusias XIX a. šeimos politikos nuostatas“

Šį prasimanymą mėgsta skleisti save vadinantieji „liberalais“, taip ir nesugebantys paaiškinti, o kas gi yra ta „tikrovė“? Jeigu „tikrovė“ yra homoseksualistų paradai, tai ką jie bendro turi su šeima? Įvairių homo-lobistų bei kitų homjaunuolių sekamos pasakos apie „šeimų įvairovę“ yra skirtos tik naivuoliams mulkinti, o tikrasis bei galutinis jų tikslas – įsivaikinimo procesų palengvinimas įvairių seksualinių iškrypimų kamuojamiems subjektams, kurie patys save „išmaniai“ pavadino „LGTB bendruomene“, tarsi tai keistų reiškinio esmę. Kita vertus, šie subjektai ir neslepia, jog normalios šeimos instituto dekonstrukcija yra esminė jų veiklos siekiamybė. Tautininkai tik primena ir įspėja: kadangi šeima yra valstybės stuburas, tai bet koks pasikėsinimas keisti šeimos sampratą įvairiomis neaiškiomis „partnerystėmis“ bei „šeimų įvairove“ reiškia ir mėginimus sunaikinti pačią valstybę. Todėl pamatinės šeimos sampratos puoselėjimas yra ne „pasenusios XIX a. vertybės“, o mūsų valstybės išsaugojimo būtinybė.

Autorius yra Tautininkų sąjungos vicepirmininkas

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė