Atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės tarptautinio pripažinimo 25-mečio proga vyko renginys ambasadoje JAV (0)

Lietuvos ambasadoje JAV_usa.mfs.lt

Lietuvos ambasadoje JAV_usa.mfs.lt

Atkurtos Lietuvos nepriklausomybės tarptautinio pripažinimo 25-mečio proga Lietuvos ambasadoje JAV surengtas renginys, kuriame dalyvavo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Lietuvai nepriklausomybės atkūrimo byloje itin padėjęs ir neseniai Truman-Reagan laisvės apdovanojimą gavęs profesorius Paulas Gaublas (Paul Goble), daugelį metų Lietuvos okupacijos nepripažinimo politiką tyrinėjęs buvęs JAV ambasados Vilniuje vadovo pavaduotojas dr. Deimianas Lyderas (Damian Leader), JAV sankcijų politikai vadovaujantis ambasadorius Danielis Friedas.

Renginyje kalbėta, kaip JAV formulavo ir įgyvendino 1940 m. įvykdytos Baltijos šalių okupacijos nepripažinimo politiką, aptarti JAV ir Baltijos valstybių santykiai 1990-1991 m. Renginyje pristatyti istorinių tyrinėjimų rezultatai ir diskutuota, kaip šiandien JAV, Europos Sąjunga ir kitos Jungtinių Tautų Chartiją bei tarptautinę teisę gerbiančios šalys turėtų elgtis Krymo aneksijos ar Gruzijos ir Moldovos teritorinio vientisumo pažeidimų atvejais.

Diskusijos dalyviai pažymėjo principingos ir vertybėmis paremtos politikos istorinę reikšmę, pabrėžė nepripažinimo politiką Krymo aneksijos, neteisėtai okupuotų Gruzijos ir Moldovos teritorijų atžvilgiu.

L. Linkevičius dėkojo JAV už ilgametę okupacijos nepripažinimo politiką ir ragino išmokti istorijos pamokas. „Simboliška, kad ši diskusija vyksta pastate, kuris visus penkiasdešimt sovietinės okupacijos metų išliko laisvės ir vilties židiniu ne tik lietuviams, bet ir daugeliui Sovietų imperijos pavergtų tautų“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Ministras padėkojo P. Gaublui ir D. Lyderui, kurie pasidalijo prisiminimais ir kruopščiai atlikta istorinių dokumentų analize.
„Jūsų atliktas darbas yra dar vienas priminimas, kaip svarbu išmokti istorijas pamokas. Negalime likti abejingais, nieko neveikti ar tiesiog užmerkti akis prieš vykdomus nusikaltimus, agresiją ar valstybių suvereniteto pažeidimus. Privalome nuolat reikalauti, kad būtų kaip galima greičiau atstatytas Moldovos, Gruzijos ir Ukrainos teritorinis vientisumas. Tyla agresijos atveju yra agresoriaus sąjungininkas“, – sakė L. Linkevičius.

Renginyje taip pat dalyvavo diplomatinio korpuso atstovai, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Moldovos, Gruzijos ir kitų valstybių bendruomenių vadovai bei atstovai, JAV totorių bendruomenės prezidentė ir kiti žinomi bei iškilūs asmenys.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė