Valdovų rūmų muziejus kviečia pamatyti ir išbandyti istorinius šokius (0)

Valdovurumai.lt nuotr.

Valdovurumai.lt nuotr.

Liepos 2 d., pirmąjį šių metų liepos mėnesio šeštadienį Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, minėdamas Istorinio šokio dieną, kviečia visus į šia proga rengiamus renginius.

„Apie istorinius šokius Lietuvoje tiesioginių žinių nėra daug, tad tenka pasikliauti istoriniais kontekstais. Vis dėlto aišku, kad tai buvo labai svarbi diplomatinės kultūros ir protokolo dalis, maloni pramoga ir fizinio lavinimo priemonė, neatsiejamas kultūrinio gyvenimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje elementas ir europinės dvaro kultūros raiškos mūsų šalyje fenomenas, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai dr. Jolanta Karpavičienė. – Gaivindami Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje gyvavusias kultūrinio gyvenimo tradicijas, daug dėmesio skiriame tiek senajai muzikai, tiek istoriniams šokiams. Taip pat siekiame paskatinti visus domėtis, atrasti ir pažinti šiuos fenomenalius reiškinius, kurie yra Europos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvasinio kultūros paveldo dalis, mėgautis, kaip juos atlieka profesionalai“.

Istorinio šokio diena Valdovų rūmuose bus minima liepos 2 d., šeštadienį. Šią dieną į Valdovų rūmus atvykę ir muziejaus lankytojo bilietą įsigiję žmonės bus kviečiami pasinaudoti nemokamomis gidų paslaugomis ir dalyvauti periodiškai 11.00, 13.00 ir 14.30 val. rengiamose teminėse ekskursijose „Reveransas valdovams“. Norintieji po muziejaus erdves vaikščioti individualiai ir sužinoti įdomybių apie žaidimus ir linksmybes istoriniais laikais bus kviečiami pasinaudoti „Atradimų žemėlapiu“ ir laimėti vertingų muziejaus prizų.

Pasyvaus laisvalaikio mėgėjams 10.00–16.00 val. Lankytojų vestibiulio auditorijoje bus rengiamos filmų istorinio šokio tema peržiūros, o trokštantiesiems žinių – nemokamos viešos paskaitos. 12.00 val. numatyta intriguojanti istorinio šokio ekspertės Jūratės Vičienės vieša paskaita „Šokiai Europos valdovų ir diduomenės dvaruose. Istorijos pradžia“, o 14.00 val. – istorinio šokio eksperto doc. dr. Helmuto Šabasevičiaus vieša paskaita „Šokis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvarų teatruose“.

Norintieji aktyvaus laisvalaikio 13.00–15.00 val. Lankytojų vestibiulyje galės nemokamai dalyvauti istorinio šokio pamokose „Pavanos ritmu“ ir išmokti šokti vieną populiariausių Renesanso epochos šokių. Išskirtinių šokių mėgėjams bus pasiūlytos istorinio šokio pamokos, kurias 15.00 val. III manieristinėje antikameroje ves žinomos senosios muzikos ir istorinio šokio profesionalų trupės „Cie Fantaisies Baroques“ iš Prancūzijos nariai. Jose galės dalyvauti muziejaus bilietą įsigiję ir iš anksto užsiregistravę lankytojai.

Istorinio šokio dieną Valdovų rūmuose vainikuos 16.00 val. Didžiojoje renesansinėje menėje rengiama „Didžioji prancūziška puota“, kurios epicentre – senosios muzikos ir istorinio šokio prancūzų trupės „Cie Fantaisies Baroques“ teatralizuotas koncertas. Jame choreografines ir muzikines keliones kuriantys atlikėjai kvies susipažinti su XVII–XVIII a. didybe ir prabanga. Pristatant meninį senąjį šokį trupės įkvėpimo šaltiniai – istoriniai veikėjai ir garsiosios kolekcijos, tokios kaip Toinotas Arbas (Thoinot Arbeau) „Orch←sographie“ (1588), Raulis Augeris Feletas (Roulio Auger Feuillet) „Orchesography, Or the arto f Dancing“ (1700), Pieras Ramesas (Pierre`o Rameau) „The Dancing Master“ (1725). Į koncertą galės patekti visi muziejaus bilietą įsigiję ir iš anksto užsiregistravę lankytojai.

Istorinio šokio diena Valdovų rūmuose minima jau ketvirtus metus iš eilės. Neabejojama, kad ji tapo viena iš muziejaus kasmetinių tradicijų. Šiais metais Istorinio šokio diena papildė ir Lietuvos muziejų asociacijos rengiamą projektą „Muziejų kelias 2016. Dvarų kultūros atspindžiai“ bei persikėlė į kitus šalies muziejus. Birželio 30 d. istorinis šokis taip pat bus prisimintas Rokiškio krašto muziejuje, o liepos 1 d. – Raudondvario dvare.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė