Ūkininkui darbuotis lauke „sutrukdė“ šimtametis ąžuolas (0)

ažuolas_wikipedija.org

Ąžuolas | wikipedija.org nuotr.

Įsibėgėjus vasarai aplinkosaugininkai gauna vis daugiau pranešimų apie kertamus medžius. Visai neseniai vieno ūkininko iš Pasvalio „taikiniu“ tapo grūdų lauke augęs šimtametis ąžuolas.

Šimonių k., Pasvalio r. ūkininkavęs V. J. be Pasvalio rajono savivaldybės išduoto leidimo saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar pašalinimo darbams nupjovė net 122 cm skersmens ąžuolą. Medis augo ūkininko išsinuomotame ir dirbamame grūdinių kultūrų lauke ir, kaip teigia pats pažeidėjas, trukdė dirbti lauko darbus.

Aplinkosaugininkai dėkoja neabejingiems asmenims, kurie laiku pranešė apie nukirstą medį. Ūkininkui skirta bauda ir paskaičiuota 823 eurus siekianti žala gamtai – kiekvienas nupjauto ąžuolo centimetras jam kainuos po 9 eurus.

Tame pačiame sklype aplinkosaugininkai nustatė ir dar vieną pažeidimą – dviejų ąžuolų kamienai buvo apdeginti, matėsi šalia ąžuolų buvusi laužavietė. Deja, pažeidėjas kol kas nenustatytas. Tikimės, kad šis įvykis bus ištirtas artimiausiu metu.

Visiems, besiruošiantiems pjauti medžius, primename, kad tai daryti galima tik savo kieme ar privačioje namų valdoje, jeigu medžiai nėra saugotini. Visais kitais atvejais į vieną ranką pasiėmę pjūklą, įsitikinkite, kad kitoje rankoje turite savivaldybės išduotą leidimą medžių ar krūmų kirtimo darbams.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė