Išrinkti gražiausių tautinių rūbų konkurso laimėtojai (nuotraukos) (0)

LDK Birutės karininkų šeimų moterų draugija_FB

LDK Birutės karininkų šeimų moterų draugija | facebook.com nuotr.

Birželio 26 d. vakare į Bernardinų sodą pasigrožėti ypatingu tautos ir valstybės simboliu – nacionaliniu rūbu – rinkosi vilniečiai ir miesto svečiai. Prie muzikinio fontano vyko Lietuvos liaudies kultūros centro surengtas tautinių rūbų konkurso „Išausta tapatybė“ finalas.

Konkurso nugalėtojus rinko specialistų, žymių visuomenės ir kultūros žmonių vertinimo komisija: režisierius Vytenis Pauliukaitis, drabužių dizainerė, Vilniaus dailės akademijos Kostiumo dizaino katedros profesorė Jolanta Talaikytė, liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė, aktorius ir režisierius Paulius Markevičius, dailėtyrininkė dr. Teresė Jurkuvienė.

Drabužiai buvo vertinami pagal tai, kaip jie atitinka vieną ar kitą istorinį laikotarpį, regioną, kokia jų dalių – audinių, rankdarbių ir siuvinių – kokybė. Dalyviai varžėsi keliose kategorijose: prizas už „Geriausius šeimos tautinius kostiumus“ atiteko Garnių šeimai iš Kauno,

Garniu seima is Kauno_FB nuotr

Garnių šeima iš Kauno | FB nuotr.

„Geriausio moteriško tautinio kostiumo“ apdovanojimą gavo Birutė Nemčinskienė, taip pat kaunietė,

Birutė Nemčinskienė_FB

Birutė Nemčinskienė | FB nuotr.

o „Geriausio vyriško tautinio kostiumo“ – anykštietis Vilius Paškevičius.

anykštietis Vilius Paškevičius_FB

Anykštietis Vilius Paškevičius | FB nuotr.

Gražiausio „Vaikiško tautinio kostiumo“ konkurse šauniausiai pasirodė vilnietė Ieva Šivickaitė,

Ieva Šivickaitė_FB

Ieva Šivickaitė | FB nuotr.

„Geriausiais bendrijos tautiniais kostiumais“ paskelbti klaipėdiečių Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų draugijos drabužiai, o „Geriausi mėgėjų meno grupės tautiniai kostiumai“ komisijos sprendimu pripažinti tautinių šokių grupės „Ąžuolas“ iš Garliavos rūbai.

šokių grupės „Ąžuolas“ iš Garliavos_FB

Šokių grupė „Ąžuolas“ iš Garliavos | FB nuotr.

Už „Geriausius folkloro grupės tautinius kostiumus“ buvo apdovanotas folkloro ansamblis „Seluona“ iš Zarasų.

Seluona is Zarasu_FB nuotr

„Seluona“ iš Zarasų | FB nuotr.

Pastebėti bei įvertinti buvo ir žiūrovai, atėję į renginį su savo tautiniais drabužiais – jie buvo apdovanoti konkurso rengėjų prizais.

Visą reginį lydėjo originali, vientisa world music stiliaus kompozicija, kurios sumanytojas ir kūrėjas Saulius Petreikis – išskirtinio talento atlikėjas, grojantis įvairiausiais pučiamaisiais ir kitais muzikos instrumentais – nuo profesionalių iki įvairių tautų liaudies. Didesnė dalis skambėjusių kūrinių – naujai sukurti, o juos su S. Petreikio grupe – Andriumi Kairiu (mušamieji), Donatu Petreikiu (saksofonas, gitaros), Raimundu Dauginu (klavišiniai) ir Vytautu Mikeliūnu (smuikas) – visiškai naujame, netikėtame amplua atliko Ieva Zasimauskaitė, Karolis Ramoška, taip pat Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Jazz Island“, dainininkės Rasa Serra ir Loreta Sungailienė.

Pasitikdamas 2017-uosius, Tautinių rūbų metus, ir skatindamas visuomenę domėtis nacionalinių drabužių prigimtimi, kultūrine bei menine jų verte, Lietuvos liaudies kultūros centras Tautinių rūbų konkursą surengė jau antrą kartą.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė