Tarptautinės įmonės talentingų matematikų ieško KTU absolventų gretose (0)

sheffield.ac.uk nuotr.

sheffield.ac.uk nuotr.

„Sėkmingas mokslo ir verslo atstovų bendradarbiavimas svarbus ne tik aukštosioms mokykloms ir įmonėms, bet ir visai šalies ekonomikai. Labai svarbu nuolat palaikyti glaudžius ryšius tarp šių sektorių, ieškoti naujų galimybių ir plėsti tokio bendradarbiavimo suvokimą“, – apie universitetų ir verslo įmonių ryšių svarbą mintimis dalijasi Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF) matematikos studijų krypties programų vadovė, docentė Jurgita Dabulytė–Bagdonavičienė.

Pašnekovės teigimu, tiek verslo bendruomenei, tiek švietimo sektoriui glaudus bendradarbiavimas tampa abipusiai svarbiu tikslu.

Verslui reikalingi šiandienos rinkos poreikius atitinkantys specialistai, todėl jo atstovai pamažu įsitraukia į universitetų studijų kokybės gerinimo, programų sudarymo ir mokymo procesus. Jau tampa įprasta, kad rengiamose karjeros mugėse kartu su aukštosiomis mokyklomis dalyvauja ir įmonės, kurios atveria savo duris studentų praktikoms ir stažuotėms.

Pasak KTU docentės, jauni specialistai baigę ar vis dar tęsiantys studijas aukštojoje mokykloje susiduria su dideliu iššūkiu – darbo paieškomis – dėl to, itin svarbus tokios partnerystės aspektas yra įsidarbinimo ir karjeros partnerių bendrovėse galimybės.

J. Dabulytė–Bagdonavičienė džiaugiasi, kad būtent tokius ryšius Matematikos ir gamtos mokslų fakultetui pavyko užmegzti su tarptautiniu mastu paslaugas teikiančia Jungtinės Karalystės bendrove „Callcredit Information Group“, kurios skyrius veikia ir Kaune.

Palengvina darbo paieškas

Jurgita Dabulyte–Bagdonavičienė | KTU nuotr.

Jurgita Dabulyte–Bagdonavičienė | KTU nuotr.

„Labai svarbu, kad studentas, pradėdamas savo karjeros kelią, neliktų vienas. Universiteto ir verslo atstovų bendradarbiavimas neužtikrina darbo vietos vos baigus studijas, tačiau tikrai palengvina jo paieškos procesą ir atveria kur kas daugiau galimybių“, – įsitikinusi Jurgita Dabulytė-Bagdonavičienė.

Pasak studijų programų vadovės, KTU MGMF rengiami taikomosios matematikos specialistai yra laukiami daugelyje skirtingų verslo sektorių ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėse bendrovėse, todėl įsidarbinimo galimybės baigus studijas – išties plačios.

Docentė teigia, kad Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto partnerystė su perspektyviomis, šiuolaikiškomis įmonėmis – tvirtas „užnugaris“ darbo paieškas pradedantiems studentams, o verslui – tai galimybė į savo komandą priimti bendrovės poreikius atitinkantį specialistą.

„Kompetentingas, sumanus, turintis išlavintą analitinį mąstymą, gebantis dirbti komandoje, galintis reaguoti į pokyčius, pritaikyti ir atnaujinti savo gebėjimus specialistas bendrovei suteikia pridėtinę vertę. Tuo tarpu fakultetui, ryšiai su inovatyvia, tarptautine ir sėkmingai veikiančia įmone padeda vykdyti ir tobulinti studijų programas, pritaikyti jų turinį ne tik akademiniams standartams, bet ir rinkos poreikiams“, – abipusę bendradarbiavimo naudą įžvelgia docentė.

Laukia perspektyvi karjera

Viena iš fakulteto partnerių, noriai įdarbinanti taikomosios matematikos absolventus yra tarptautinė duomenų valdymo lyderė „Callcredit Information Group“, kurios padalinys Kaune veikia jau ketverius metus.

Įmonė sparčiai plečiasi ir šiuo metu atidaro naują skyrių, kurio komanda diegs programinės įrangos sprendimus klientams analitikos ir sukčiavimo prevencijos srityse. Bendrovė tokio profilio darbuotojų iki šiol neturėjo, todėl atrankai skyrė daug dėmesio ir pastangų, o potencialių analitikų naujajam skyriui ieškojo ir KTU MGMF matematikos krypties studentų bei absolventų gretose.

Pasak Jurgitos Dabulytės-Bagdonavičienės, tai rodo, kad verslas pasitiki ir vertina fakulteto ruošiamus taikomosios matematikos specialistus.

„Šis projektas – tai dar vienas puikus „Callcredit Information Group“ ir fakulteto partnerystės etapas, kuris suteiks galimybę Taikomosios matematikos studijų programos studentams pradėti savo karjeros kelią perspektyvioje, nuolat augančioje tarptautinėje įmonėje“, – įsitikinusi Jurgita Dabulytė-Bagdonavičienė, vadinanti šią karjeros galimybę išskirtine.

Pritaiko studijų metu įgytas žinias

Į naująjį „Callcredit Information Group“ skyrių bendrovė planuoja atrinkti net 10 darbuotojų. Vykusioje atrankoje dalyvavusi KTU Taikomosios matematikos magistrantė Indrė Starevičiūtė džiaugėsi, kad ryžosi pabandyti, nes darbas šioje bendrovėje – ne tik perspektyvus, bet ir labai įdomus.

„Tikiu, kad „Callcredit Information Group“ kompanija yra puiki vieta taikyti studijų metu įgytas matematikos žinias ir siekti karjeros aukštumų“, – įspūdžiais po atrankos dalijosi matematikė.

Mergina sėkmingai įveikė visus atrankos etapus, kurių metu buvo vertinami būsimų darbuotojų įgūdžiai: loginio mąstymo ir argumentacijos, problemų sprendimo, komandiniai ir vadovavimo gebėjimai. Po asmeninio pokalbio su įmonės atstovais I. Starevičiūtė džiaugėsi pakvietimu prisijungti prie „Callcredit Information Group“ komandos.

Galimybė tobulintis užsienyje

Naujojo skyriaus darbuotojai dirbs kartu su kolegomis iš kitų įmonės biurų. Bendrovės analitikos ir sukčiavimo prevencijos skyriuje Jungtinėje Karalystėje dirbantiems kolegoms vadovaujanti Sally Nicholson teigia, kad ši įmonės veiklos sritis turi didelį potencialą augti ir ateityje.

Siekiant apmokyti naujus komandos narius, dirbsiančius analitikos ir testavimo srityse, jie bus siunčiami į mokymus pagrindiniame įmonės biure Lidso mieste Jungtinėje Karalystėje.

„Callcredit Information Group“ su KTU MGMF matematikais bendradarbiauja jau nuo 2013 metų: bendrovė priima studentus praktikai, formuoja matematikams aktualias praktikos užduotis, teikia rekomendacijas baigiamųjų projektų temoms, dalyvauja fakulteto ir Universiteto renginiuose („Praktikos dienos“, „Karjeros dienos“, – aut. past.).

Šiuo metu įmonėje dirba ne vienas KTU MGMF Taikomosios matematikos studijų programos absolventas.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė