Britai Europos Sąjungai tarė – NE (video) (16)

britanija-es

Išaušus Rasos šventės rytui visą Europą apskriejo žinia – Jungtinė Karalystė (JK) išstoja iš Europos sąjungos (ES). Tokį sprendimą išdidūs anglai priėmė birželio 23 d. 24 val. Didžiojoje Britanijoje pasibaigusiame referendume – „Brexit“.

Už pasitraukimą iš ES balsavo 51,9 nuošimčiai piliečių, prieš – 48,1.

Džiūgaujantis JK Nepriklausomybės partijos vadovas (UKIP) Naidželas Faražas (Nigel Farage) referendumą pavadino „Nepriklausomybės diena“, o nusiminę pasilikimo šalininkai – „katastrofa“.

Referendume dalyvavo daugiau nei 30 milijonų JK piliečių – 71,8% visų rinkėjų.


Didžiosios Britanijos premjeras Deividas Kameronas (David Cameron) pranešė, kad traukiasi iš pareigų po to, kai D. Britanijos tauta balsavo už pasitraukimą iš ES. D. Kameronas pareiškė, kad atsistatydins iki spalio pradžioje įvyksiančio Konservatorių partijos suvažiavimo .

„Mes turėtume didžiuotis, kad pasitikime žmonėmis ir leidžiame jiems priimti sprendimus. Britai nusprendė pasitraukti iš Europos Sąjungos ir tokį sprendimą turime gerbti“, – Sakė D. Kameronas.

Lietuvos Prezidentė: Europos Sąjunga pajus šio sprendimo pasekmes

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, pasisakydama apie JK referendumo sprendimą, teigė, kad trumpuoju laiku Europos Sąjunga (ES) pajus šio sprendimo pasekmes. D.Grybauskaitė sakė gerbianti Jungtinės Karalystės apsisprendimą.

„Jungtinė Karalystė yra ir išliks svarbia Lietuvos saugumo ir ekonomine partnere. Trumpuoju laikotarpiu Europos Sąjunga pajus šio sprendimo pasekmes. Tačiau vėliau surasime bendrą Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės sugyvenimo modelį“, – kalbėjo prezidentė. Anot jos, ES ne kartą išgyveno sunkiausius išbandymus. „Mūsų pareiga atkurti žmonių pasitikėjimą ES ir išsaugoti tai, ką mes visi savo bendru darbu sukūrėme“, – teigė D.Grybauskaitė.

Lietuvos Ministras Pirmininkas: Lietuva pasisako už kuo glaudesnių ES ir JK santykių išlaikymą

Vertindamas JK referendumo sprendimą ir gerbdamas JK piliečių išreikštą valią nebesieti savo šalies ateities su naryste Europos Sąjungoje Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė:

„Lietuva yra suinteresuota, kad būtų išlaikyti kuo glaudesni Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės santykiai, ypač užsienio politikos ir saugumo, vidaus rinkos srityse“.

Tikėdamasis, kad JK išliks artima ES partnere visose svarbiausiose srityse, premjeras kartu pabrėžia Lietuvos paramą Europos Sąjungai, jos idėjoms ir vertybėms.

„Mes rūpinamės visais savo tautiečiais, gyvenančiais užsienyje, todėl būsimų derybų tarp ES ir Jungtinės Karalystės metu sieksime kuo geriau apginti Lietuvos piliečių interesus“, – sakė A. Butkevičius.

Pasak Vyriausybės vadovo, dar anksti konkrečiau kalbėti apie galimą Jungtinės Karalystės sprendimo poveikį verslui, kadangi laukia ilgas ir nuoseklus darbas dėl tolenio ES ir JK bendradarbiavimo niuansų. Vyriausybė sieks įtraukti verslą siekiant apginti mūsų šalies ūkio interesus būsimuose susitikimuose ir konsultacijose.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė